Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Hatchback

Jakub, 5 lat temu
Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Hatchback 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Samochód prosty, tani, ale jednocześnie ładny i rzucający się w oczy.
Przed wyprzedzaniem trzeba się dwa razy zastanowić i mocno zredukować. Dopiero przy 3-4 tyś, na obrotomierzu coś się dzieje. Autostrada to raczej nie jego naturalne środowisko, ale nie jest tragicznie. Najbardziej optymalne będą prędkości ok. 110 km/h. Przy bliższych 140 spalanie jest powyżej 7 litrów.
Działanie prawidłowe. Przełożenia mogły by być nieco lepsze. Czasem lubi trochę zgrzytnąć przy wrzucaniu wstecznego, a w serwisie powiedzieli, że ta skrzynia tak ma. Najlepiej wcisnąć sprzęgło, poczekać kilka sekund i dopiero wrzucić wsteczny.
Bardzo przyjemny. Chodzi lekko i daje informację zwrotną co się dzieje z kołami. Warto wspomnieć o trybie City. Mimo, że już normalnie układ jest lekki to po włączeniu tego trybu kierownicą kręci się praktycznie bez wysiłku.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Tylna szyba jest dosyć mała co nieco utrudnia manewrowanie np. na parkingu. Warto zainwestować w kamerę i czuniki.
Bardzo wydajna. Nie ma większego problemu ze schłodzeniem/ogrzaniem samochodu nawet przy skrajnych temperaturach.
Nie miałem problemu ze znalezieniem odpowiedniej pozycji za kierownicą (180 cm wzrostu). Z tyłu dużo przestrzeni na nogi. Żaden z pasażerów nie narzekał.
Przy wyłączonym nawiewie, praktycznie nie słychać silnika. Przy prędkościach powyżej 100 km/h słychać szum powietrza, ale nie przeszkadza to za bardzo.
Samochód bardzo przyjemny w użytkowaniu. Wydatki na paliwo zamykają się zwykle 400-450 zł przy ok 1000 km na miesiąc. Na jednym baku przejedzie spokojnie 500 km w mieście nawet przy nieco agresywniejszej jeździe.
Fantastyczny. Niczego mi nie brakuje w tym aucie.
Jedyną usterką było ułamane jedno mocowanie lampy przeciwmgielnej. Możliwe, że sam jestem tego winien i przy nieostrożnym myciu uderzyłem jakoś w tą lampę. Bez problemu została wymieniona na nową w ASO na gwarancji.
Nie stwierdzono.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]