Lista ocen Fiat Tipo II (113) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~taki jeden
Sedan 1.4 95KM 70kW
Z przodu jest nieźle. Z tyłu już gorzej. Linia dachu jest b. nisko poprowadzona. Autko ładnie wygląda, ale na tylnej kanapie nawet przeciętnego wzrostu mężczyzna szoruje włosami po podsufitce. Szczególnie kiepsko jest na środkowym miejscu, gdzie kanapa jest ciut wyższa, a dach obniżony. Tu nawet przy wzroście 176 trzeba schylać głowę. Za to zdecydowany minus. Co ciekawe tylne oparcie ma wyciągany podłokietnik, ale otworu na narty nie da się...
~Panjacek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Jak pisałem wcześniej auto ładne jako 5 drzwiowe , ale baaardzo średnie, przy obecnych innych kompaktach. Jest jak Astra G, czy Golf 5, choć tamte miały kilka lepszych rozwiązań. Mając 185cm z tyłu można normalnie siedzieć za sobą, nieco wąsko, ale ok, bagażnik wersji 5 d jest bardzo dobry, sedana jeszcze lapiej ale to auto dla taxi. Za 40 tys byłoby ciekawe jak ma się dystans do pewnych rzeczy, ale kosztuje więcej . Cieszę się że...
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Mam 175 wzrostu. Pomimo regulacji fotela i kierownicy w 2 płaszczyznach NIE POTRAFIĘ zająć komfortowej pozycji za kierownicą. Paradoksalnie winny jest fotel. Ma za długie siedzisko ( SZOK ), które powoduje u mnie ucisk dolnej części ud, a tym samym męczy przy dłuższej jeździe. Auto idealne dla kierowców o wzroście 180 - 195 cm. Miejsca dla pasażerów sporo, ale modna wysoka dolna linia szyb, nie jest przyjemna dla pasażerów z tyłu. Plus za...
~Meleic
Sedan 1.4 95KM 70kW
Po ustawieniu siedzenia kierowcy dla człowieka o wysokości 1.82m z tyłu można się dobrze wyciągnąć. Jakby były siedzenia z tyłu regulowane to można byłby się prawie położyć ;) Oczywiście wyolbrzymiam. Bagażnik jest bardzo pojemny, ostatnio bez problemów załadowałem 7 worków 80L z korą i było trochę jeszcze miejsca na jakieś pierdoły. Żeby wziąć coś z bagażnika co leży przy siedzeniach to trzeba aż się położyć i wyciągnąć.
~Grzegorz
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Gdyby nie obecność pedałów mógłbym prawie rozprostować nogi. Pasażerka siedząca obok nie ma z tym problemów. Z tyłu też jest wygodnie - co ciekawe przetłoczenia na dachu wiążą się takimi samymi na podsufitce. Dzięki temu wysokie osoby siedzące z tyłu nie muszą się garbić. Dopatrzyłem się dwóch mocowań ISO-Fix, druga połówka twierdzi, że są trzy.
~Zenio
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie spodziewałem się aż tak dużej przestrzeni we wnętrzu jak i w bagażniku, który jest ogromny. Dużo miejsca pomiędzy przednimi a tylnymi siedzeniami. Podczas jazdy na długich trasach zarówno z przodu jak i z tyłu siedzi się wygodnie i nie odczuwa się dyskomfortu. 4 osobowa rodzina spokojnie spakuje się na wczasy.
~Krzbal
Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Baaaardzo wygodne, dość twarde fotele. Mam regulację oparcia dla lędźwi - polecam dla osób mających problemy z kręgosłupem. Z tyłu jest wystarczająco dużo miejsca na nogi i siedzi się bardzo wygodnie, co prawda nigdy tam nie jeździłem, ale tak mówią pasażerowie. Przydałoby się kilka schowków więcej, np. na okulary.
~Ten_Przem
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Owszem, znajdziemy w segmencie C bardziej obszerne kompakty. Są też modele wyraźnie ciaśniejsze. Tyle, że Tipo nie ma absolutnie żadnej realnej konkurencji, jeśli spojrzymy na stosunek ceny zakupu do oferowanych walorów użytkowych. Zwyczajnie nikt nie oferuje tak dużego samochodu za taką cenę.
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Dużo miejsca. Rodzina niewysokich, ale się mieścimy. Z przodu można jeździć z kowbojskim kapeluszem na głowie. Natomiast wsiadanie/wysiadanie za kierownicę nieprzyjemne ( koło kierownicy jest za duże - z Jeepa ). Przydałoby się odjąć ze 4 cm średnicy. Tylna kanapa jest wysoka - dziecko coś widzi.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II
8,3
9,7
9,8
~Marcin
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Mam 193 cm wzrostu, ustawiam fotel pod siebie, i jestem w stanie a miarę wygodnie podróżować na tylnej kanapie "za sobą". Dla mniejszych pasażerów miejsca jest naprawdę mnóstwo. Porównałem tipo z fordem c max. Mam wrażenie, że w tipo jest więcej przestrzeni dla pasażerów. Bagażnik o regularnych kształtach.