Lista ocen Fiat Tipo II (120) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Do 110 km/h jest OK. Pewny w zakrętach - ale nie zachęca do dynamicznego w nie wjeżdżania. Mam 17 calowe alu, może to robi swoje. Natomiast od 110 km/h pojawia się walka o życie. Na autostradzie, ekspresówce miota nim w sposób niekontrolowany, bez żadnego ładu i składu ( auto nowe, 17-tki, dobre opony ). Przy 130 km/h już pełny stres, ciężko utrzymać go na pasie,. zwłaszcza przy wyprzedaniu ciężarówek. Generalnie wrażenie jest takie, jakbym...
~Adam
Sedan 1.4 95KM 70kW
Przyzwoity promień skrętu zapewnia dobrą manewrowość nawet w co ciaśniejszych miejscach, a tryb CITY dodatkowo ułatwia sprawę. Dobrze trzyma się drogi, ładnie chodzi w zakrętach i jest zaskakująco stabilny nawet przy większych prędkościach. Dla niektórych minusem może być twarde zawieszenie, choć osobiście je wolę- pod Tipo czuć dziury i nierówności, ale nie na tyle żeby sprawiało kłopoty przy prowadzeniu.
~Bmg
Sedan 1.4 95KM 70kW
Już wiem skąd wzięło się powiedzenie, że focus ma najlepsze zawieszenie w klasie :). Przesiadając się z forda czuję różnicę. Tipo jest lekkie (1150 kg) i podskakuje na kostce przy wyższych prędkościach. Może ma to urok tylnej belki albo 17calowych kół na oponach 225/45? Zastanawiam się jakby to było przy mniejszych kołach. Z kolei na równej asfaltowej drodze prowadzi się jak po szynach.
~Xenomorph
Sedan 1.4 95KM 70kW
Podoba mi się wyższy, niż w Seacie prześwit - mniej boję się jakichś dziadów leżących na jezdni. Myślę - że rozsądny kompromis pomiędzy komfortem a pewnością prowadzenia. Promień skrętu nieco za duży, wspomaganie OK - na zakrętach nie szaleję, więc tutaj się nie wypowiem, acha - jest jeszcze wspomaganie elektryczne CITY, którego ani razu nie użyłem - może jak żona będzie jeździć :)
~Panjacek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Komfortowy ponton, na oponach o profilu bodaj 70. Pasuje do jazdy po mieście i na działkę, po prostej i nawet gorszej jakościowo drodze. Gorzej bo 2 z 3 aut miało problem z jazdą na wprost, coś tam pukało, coś stukało, średnio z minusem. Przeciętne słabe hamulce i nurkowanie przy hamowaniu. Auto buja się i kładzie się na zakręcie za sprawą zawieszenia i opon.
~Meleic
Sedan 1.4 95KM 70kW
Układ jezdny nie jest mocno precyzyjny, ale nie oszukujmy się, to jest samochód nastawiony na komfortową jazdę. Bardzo dobre czuć wszystko co trzeba, ale bez przesady. Wydaje się trochę gumowy. Wspomaganie działa świetnie i kierownica w moim odczuciu działa lekko, jednak po włączeniu opcji CITY jest jeszcze lżejszy co na pewno pomoże w lepszym prowadzeniu np. na parkingu.
~Krzbal
Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Żadnych zastrzeżeń, same plusy. Nie jestem emerytem, ale nie muszę też być na każdych światłach pierwszy. Żadnych nieprzewidzianych zachowań. Czuję, że nad wszystkim panuję. Nic nie stuka, nic nie puka, jedzie jak po sznurku - zobaczymy jak będzie z trwałością. Do hamulców nie mam żadnych zastrzeżeń. Miałem jedno awaryjne hamowanie (z mojej winy) i pewnie uratowały mi 4-litery.
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Tak jak poprzednio do Forda Mondeo nie ma startu, ale w tym aspekcie Fiat Tipo jest całkiem niezły. Poprawnie trzyma się drogi, przy poślizgach włącza się kontrola trakcji - choć jeździłem lepiej działającymi. Zakręty można pokonywać w miarę szybko bez strachu. Jeżeli chodzi o zawieszenie to naprawdę dobrze działa - no ale przez 14 tys. ciężko żeby było inaczej.
~WD
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Dobrze trzyma się drogi. Przy szybkich, agresywnych zakrętach czuć że wszystkie systemy wspomagające działają jak należy. A jak je wyłączyć to niezła frajda - szczególnie na śniegu + hamulec ręczny. Hamulce super - reagują jak należy. Nie buja, Trochę twarde zawieszenie ale za to bardzo stabilne. Pomocny DualDrive w mieście i przy parkowaniu.

Usterki Fiat Tipo II

Fiat Tipo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
Prowadzi się dobrze, zawieszenie nie hałasuje, na nierównościach jest minimalnie mniej komfortowy niż Auris, ale może to wina opon wysokociśnieniowych. Nawiasem mówiąc, pierwszy raz się z takimi oponami spotkałem i trudno mi coś na ich temat powiedzieć. Odniosłem wrażenie, że na zakrętach jest nieco mniej podsterowny niż Auris.