Lista ocen Fiat Tipo II (108) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
To nie jest najmocniejsza strona tego samochodu, ale tragedii też nie ma. Klimatyzacja ma dwa tryby (standard i max), co jest dużym plusem, bo pozwala delikatnie schłodzić wnętrze. Samo działanie klimatroniku jest inne niż się przyzwyczaiłem. Muszę mieć temperaturę ustawioną czasami nawet 25C, żeby było komfortowo, bo rozprowadzenie powietrza jest jakoś dziwnie zrobione. Latem wszystko jest ok. Coś czego wcześniej nie spotkałem, to że nie...
~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Tutaj niestety najsłabsza ocena, bo mimo iż klimatyzacja i układ ogrzewania działają jak najbardziej poprawnie i sprawnie, to klimatyzacja jest obrzydliwie... głośna! Momentami jej buczenie i wycie odbiera całą przyjemność z jazdy. Na chwilę obecną była zmieniana sprężarka klimy na gwarancji, co niestety nie pomogło. Serwis szuka następnych możliwych przyczyn, zobaczymy co będzie dalej. Radzę zwrócić na to uwagę przy odbiorze auta bo fora...
~dudu$
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Zauważyłem, ze lubią parować szyby. W aucie nie mam wilgoci, szyby czyste a jeżdżąc z całą rodziną ( żona + 3ka dzieci) tylna szyba zaczyna parować. Pomaga włączenie jej podgrzewania lub włączenie klimatyzacji. Posiadam klimatyzację automatyczną, którą mam ustawioną na 20 stopni i tryb auto. Jeśli szyby nie parują nie muszę dotykać panelu sterowania nawiewami.
~Wojtek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Klimatyzacja automatyczna sprawuje się doskonale. Szybko nagrzewa i szybko schładza. Bardzo dobry rozdział powietrza. Na dobrą sprawę wystarczy ustawić tylko temperaturę i można o reszcie zapomnieć. Przydatny system odwilgacania/odmrażania przedniej szyby - działa bardzo wydajnie. Polecam kupić wersję Lounge, choćby ze względu na tę automatyczną klimatyzacje.
~Paweł 34 lata
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Brak kratek nawiewu dla pasażerów tylnego rzędu. Nawiewy znajdują się pod siedzeniami kierowcy i pasażera. Dość głośno pracuje dmuchawa. W lato szybko chłodzi w zimę szybko się nagrzewa. Jeśli przewozimy pasażerów na tylnej kanapie warto ustawić wyloty na nogi ponieważ, dżucze nawiewów ma tył znajdują się pod przednimi fotelami.
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Wymaga odwracania uwagi od drogi. Tryba automatyczny - używam sporadycznie, bo jest zbyt agresywny i nie pokazuje sposobu nawiewu... W efekcie używam tylko trybu manualnego... Co absorbuje zbyt wiele uwagi... Zatem tylko PRESTIŻ, zamiast WYGODY Plus za tryb MAX przy ogrzewaniu przedniej szyby. Minus za brak grzałki PTC.
~Kammor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Ogrzewanie i klimatyzacja działa tak jak powinna, jest sprawna. Jednak klima w upały jest niesamowicie głośna i buczy (dźwięk słyszalny w kabinie). Serwis próbował wymieniać m.in. sprężarkę ale to nie pomogło, niektóre egzemplarze Tipo borykają się z tym problemem i nikt nie wie gdzie leży przyczyna.
~Husarz
Sedan 1.4 95KM 70kW
Tutaj główny minus to brak nawiewów z tyłu i brak dwustrefy. Nie można tego dokupić nawet w opcji (2016 w Niemczech). Warto jednak napisać, że grzane tyłki robią robotę a jak Wam zaparuja szyby to włącznie klime na max. Potem wyjdzie na fajkę na zewnątrz. Nie zdążysz odpalić a auto będzie gotowe do jazdy.
~slawoos
Sedan 1.4 95KM 70kW
Automatyczna klimatyzacja chodzi bez zarzutu, fajnie rozdziela powietrze. W klimie znajduje się nowy czynnik R134 yf czyli kiedyś będzie drogo przy wymianie, ale póki co sprawa mnje nie dotyczy. Ogrzewanie OK. Bardzo szybko łapie temperaturę i cieplutko po kilkuset metrach.No może po kilometrze:)
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II
8,3
9,7
9,8
~Krzysztof
Hatchback Facelifting 1.0 T3 Turbo 100KM 74kW
Klima (manualna) w lecie dała radę. Filtr przeciwpyłkowy wymieniony po 7000km.Był dość mocno zasyfiony. Ogrzewanie jeszcze nie przejeździło zimy to nie wiem ale po pierwszych temperaturach koło 0,-1 to wnętrze niezbyt chętnie się nagrzewa. Zobaczymy jak będzie.