Lista ocen Fiat Tipo II (116) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dudu$
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Na początku wszystko wydawało mi się, super ale z biegiem pokonanych km zaczynają irytować mnie świsty powietrza przy słupku B akurat koło głowy kierowcy. Również zacząłem zwracać więcej uwagi na świst powietrza z samych drzwi kierowcy. Wydaje mi się jakbym miał non stop lekko uchyloną szybę, i szum ten słyszę już od około 70km/h. Silnik na biegu jałowym nie słyszalny, podczas przyspieszenia cos tam słychać ale tragedii nie ma. Podczas...
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Największy SZOK. W mieście masz ogromną ochotę żyłować silnik, bo dźwięk jest świetny. W trasie, przy 140 km/h jest cicho. Wytłumienie silnika powoduje, że słyszysz... przyjemne brzęczenie opon na asfalcie ( felgi ", opony Pirelli ). Znad lusterek słychać jedynie delikatny szum. Jedyny minus - to głośniejsza warkotliwa praca na zimnym - ale latem po przejechaniu 1 km temperatura oleju jest już optymalna i silnik przestaje warczeć. Generalnie...
~Xenomorph
Sedan 1.4 95KM 70kW
jak dla mnie - spokojnego kierowcy - wystarczające - rzadko kręcę powyżej 3500 RPM, więc jest OK - przy prędkościach autostradowych niestety robi się głośno - słabe wyciszenie nadkoli - tutaj mogli się troszkę bardziej postarać - natomiast dosyć głośne opony - bridgestone - na zimowych fuldach - o niebo ciszej.
~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Bardzo dobre wyciszenie jak na tą klasę samochodu. Na luzie praktycznie w ogóle nie słychać silnika i trzeba patrzeć na obrotomierz czy aby nie zgasł. Do prędkości ok. 90 km/h wyciszenie bajka, dopiero później zaczyna się szum, co moim zdaniem jest dobrym wynikiem w tej klasie samochodu.
~Paweł
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Jest bardzo dobrze do ok 120 km/h. Powyżej tej prędkości silnik wchodzi powyżej 3500 obrotów i jest już to nieprzyjemny dźwięk. Również zaczynają być słyszalne szumy opływowe ale przebija je silnik. Poniżej 120 km/h jest według mnie bardzo dobrze, lepiej niż się spodziewałem
~Tomek
Sedan 1.4 95KM 70kW
Zimny silnik klekocze, ale zawieszenie nie stuka, nic nie skrzypi. Ale wysoka sylwetka przy przekroczeniu 100 km/h powoduje uciążliwy hałas opływającego powietrza. Generalnie na autostradzie i ekspresówce mam wrażenie niedomkniętych drzwi. Może to wina jakiejś uszczelki...
~Meleic
Sedan 1.4 95KM 70kW
Jest bardzo cicho w środku. Jak go odebrałem to sprawdzałem czy jest odpalony na postoju. Już się przyzwyczaiłem do tej ciszy. Śmieszna sprawa jest przy prędkościach autostradowych, jadąc do 120km/h jest cisza, 120/130km/h jest głośno, a po osiągnięciu 140km/h jest znowu cisza :D
~Kuba
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
W porównaniu do poprzednika to niebo, a ziemia więc daję tutaj piąteczkę. Tak jak wspominałem - cytuję " głośniej są opony niż silnik, a przy 4000 RPM wiadomo - głośniej, ale zdrady nie ma - przy 140 km/h można słuchać muzyki bez obawy o utratę słuchu"
~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
W Tipo silnik jest nieco bardziej słyszalny niż w Aurisie, ale to właściwie jedyny hałas, który słychać w kabinie. I nie jest on uciążliwy. Natomiast nie stwierdziłem żadnych znaczących hałasów ze skrzyni biegów, ani z podwozia, w tym zawieszenia.
~WD
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Jeżeli to auto ma określenie "budżetowe" to tu akurat jest wiele więcej. Szum powietrza i tak robi swoje. Jak ktoś chce porównywać ten samochód do Audi czy BMW lub Mercedesa to niech jeszcze porówna ceny i na tym kończy się bezsensowna dyskusja.