Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM od 2015 - Oceń swoje auto

II
Sedan
1.4 95KM od 2015

Oceny Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM od 2015

10 % lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia ( 4,06 )

dodano 11.02.2017 przez

Zakup wiosna 2016. Dość długo szukałem auta dla siebie i mojej rodziny . Po odbyciu wielu jazd próbnych, różnymi markami, wybrałem Fiata Tipo wersja Lounge + wszystkie możliwe dodatki. Dostałem niesamowicie dobrą ofertę cenową od dealera w salonie Fiata ( pozdrawiam salon Fiata-Partner w Katowicach ) dlatego też mogłem sobie pozwolić na wszystko na co miałem ochotę :). Jeszcze kilka słów o moich wrażeniach z jazd innymi samochodami które testowałem. Zanim większość mnie ” zlinczuje ” to zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena, ale może się komuś przyda. Porównywanie tego samochodu do skody rapid , peugeota elise to duże nieporozumienie i nie chodzi mi porównania parametrów, tylko o wrażenia empiryczne. Dlatego skupiłem się na jazdach testowych: renault megane i astry 5. Renault megane – super, ale w środku to nie moja bajka …. Natomiast mocno się zawiodłem na astrze… jechało się fajnie, ale jak dla mnie mało miejsca w środku. No i cena ….przy takim samym wyposażeniu jak mój Fiat opel astra V prawie 20 tyś więcej. I na zakończenie, najlepsze określenie Fiata Tipo : auto jest masywne ! Miałem okazję ostatnio stać na parkingu obok skody oktawi 2016 ( ten sam kolor – biały ) i pomimo, że skoda w parametrach jest większa to wrażenie było odwrotne , że to fiat jest większy. Na i jak to stwierdził mój kolega … przodem mu bliżej do mustanga niż do toyoty. Sprawdziłem, coś w tym jest :).

dodano 18.12.2016 przez

Witam, jest to kontynuacja oceny znajdującej się pod linkiem: http://www.autocentrum.pl/oceny/fiat/tipo/ii/sedan/silnik-benzynowy-1.4-95km-od-2015/ocena-kierowcy-133/. Nie da się edytować oceny więc opisze odczucia po 7 miesiącach jazdy i 14 tysiącach przejechanych kilometrów, głównie w trybie miejskim. Ocenę całokształtu zdecydowanie ratuje wygląd samochodu - design jest świetny. Jednakże nie kupiłbym ponownie Tipo, żałuje że nie poczekałem na konkurencyjnego Renault Megane Sedan (za moje Tipo zapłaciłem 50 tys.) Niewykluczone, że poczekałbym też na nowego Civica, jednakże tam musiałbym nieco zwiększyć budżet na samochód.

dodano 08.01.2017 przez

Po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów w 5 miesięcy kupiłbym ponownie. Czytając inne opinię zastanawiam się gdzie innym uciekają litry paliwa (moja wcześniejsza również tutaj jest). Może akurat jest jakaś wadliwa seria. Przez ten okres nie pojawiły się jakiekolwiek usterki. A spalanie jeżdżąc po dużym mieście i wyjeżdżając na trasę mam na poziomie 6,3 - 6,9. Co do silnika, dla których jest za słaby uważam że Po to wymyślono jazdy próbne, żeby zobaczyć jak silnik pracuje. W 5 osób i pełnym bagażem jechałem autostradą w jedną stronę 400 kilometrów i nie brakowało mi mocy.

dodano 30.09.2016 przez

Całokształt oceniam bardzo dobrze, ze względu na porównanie jakości do ceny. Mam duże auto za rozsądne pieniądze z fajną linią nadwozia. Jednak każdemu polecałbym zakupić wersję pop z pakietem tech. Dsotajemy jak dla mnie podstawowe rzeczy: składana kanapa 60/40, trzy zagłowki , elektryczne lusterka podgrzewane fotel kierowcy regulowany na wysokość.Jeździłem najtańszą wersją i nie podobało mi do końca obicie kierownicy. "skóra" jest razem w pakiecie z czujnikami i bluetooth i jest o wiele lepsza w dotyku.

dodano 23.02.2016 przez

Komentarz tylko na podstawie jazdy próbnej, ale ponieważ jest to nowość, może komuś się przyda. Bryła jaka jest każdy widzi - w miarę ładna. Za to pod maską bardzo plastikowo. Pewnie autko jest przygotowane na europejskie crash-testy, ale przypuszczam, że small overlap test nie został by zaliczony. Szeroki pas przedni może też utrudniać ewentualne naprawy, choć miejsca dookoła silnika jest sporo. Na plus dość łatwy dostęp do żarówek

dodano 04.06.2016 przez

Kawał obszernego, prostego konstrukcyjnie i co dla mnie najważniejsze stylistycznie ładnego auta za rozsądne pieniądze. Bardzo dobry stosunek ceny do oferowanego wyposażenia. Znajomi i rodzina byli zaskoczeni wyborem Fiata, ale po bliższym zapoznaniu i oględzinach wszyscy stwierdzili, że markę zdradza jedynie znaczek na masce. Hmm auto jak nie Fiat. Ot stereotypy. :)

dodano 16.05.2016 przez

Auto kupione z rozsądku pod duże przebiegi - 50-60 tys rocznie. Wersja podstawowa z dodatkowymi pakietami poduszek powietrznych oraz radio z wyższej półki, skórzana multifunkcyjna kierownica itp Pakiety chromowanych listewek, klamek, lusterek w kolorze oraz alufelgi są totalnie niepotrzebne - w ich miejsce doszła fabryczna instalacja LPG.

dodano 01.07.2016 przez

Auto kosztowało 50 tysięcy więc nie należy mieć też wielkich wymagań. Ogólnie jestem zadowolony, samochód jest ładny i przestronny, niemniej bardzo dużym minusem jest beznadziejna paleta silników. Nie ma opcji na benzynę, która ma chociaż te 130 km, a silnik 1.6 (nie wiadomo dlaczego sparowany jest jedynie z automatem!)

dodano 21.04.2017 przez

Spore auto za rozsądną cenę. Wyposażenie standardowe - bez zbędnych gadżetów ale jest wszystko co trzeba. Przeznaczone raczej do spokojnej "normalnej" jazdy. Chyba najładniejsze w tym przedziale cenowym. Miejsca w środku w zupełności wystarczy, bagażnik duży choć ograniczony małą klapą (sedan).

dodano 20.07.2016 przez

MInusem samochodu jest maly zbiornik paliwa, a takze slaby komputer, ktory nie pokazuje np. daty, godziny, stanu licznika i np. spalania jednoczesnie. Poza tym wskaznik paliwa jest elektroniczny i np. potrafi pokazac, ze nie mamy do przejechania juz kilometrow, a w rzeczywistosci w zbiorniku znajduje sie ok. 8 km.