Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Jakub, 7 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dużo ludzi nie widząc znaczka , rzuca inne marki. Nik nie wierzy że FIat umie zrobić ładne auto.
Całokształt oceniam bardzo dobrze, ze względu na porównanie jakości do ceny. Mam duże auto za rozsądne pieniądze z fajną linią nadwozia. Jednak każdemu polecałbym zakupić wersję pop z pakietem tech. Dsotajemy jak dla mnie podstawowe rzeczy: składana kanapa 60/40, trzy zagłowki , elektryczne lusterka podgrzewane fotel kierowcy regulowany na wysokość.Jeździłem najtańszą wersją i nie podobało mi do końca obicie kierownicy. "skóra" jest razem w pakiecie z czujnikami i bluetooth i jest o wiele lepsza w dotyku.
Silnik choć nie ma zawrotnej mocy jest wystarczający. Jak ktoś chcę cos mocniejszego to bierze coś mocniejszego. Miałem już 5 osób w tym samochodzie i pełny bagażnik i to nie lekkie (worek ziemniaków jabłka i trochę ubrań). Radził sobie na trasie i rozpędzał się do 140 z wystarczającą szybkością. Po prosu jak typowa benzyna, żeby trochę poszaleć trzeba depnąć i podrkęcić na wyższych obrotach
Skrzynia biegów działa prawidłowo. Bez fajerwerków. Wszystko tak jak powinno, wchodzą lekko ale czuć,że wchodzą odpowiednie biegu.
Prawidłowy. Tutaj nie ma co sie za bardzo rozpisywać. Mac phearsony, belka skrętna . Działa poprawnie
Widoczność jak w sedanie czyli w tylnej szybie to tylko kierowcy świecą nam po oczach. Polecam każdemu wykupić pakiet tech, który daje fiat z czujnikami parkowania. Bardzo przydają sie w tym samochodzie. Choć lusterka są skonstruowane bardzo dobrze i widać w nich to co trzeba.
Tutaj skonstruowane wszystko jak należy. Radio wysoko,więc nie tracimy drogi przy zmienianiu stacji . Potrzebne przyciski na kierownicy wygodnie ułożone . W Hyundaiu np były za nisko i ręką trzeba było zjeżdżać na dół.
Klimatyzacja działa, choć przy włączonej klimatyzacji słychać leciutkie świszczenie nawet na prędkości 1, co na dłuższą metę jest denerwujące. Oczywiście nie jest to też jakieś głośne.
Przestrzeni bardzo dużo jak na takie pieniądze i tą wielkość samochodu. Kolega jeździ jakimś starszym bmw w sedanie (e46) samochód podobnych wymiarów, a bardzo mało miejsca z tyłu. Tu jest wszystko dobrze wygospodarowane
Jak się przyśpieszy to słychać fajny wark silnika. Nie wszyscy to lubią. Po przekroczeniu 120 km/h zaczyna słychać wiatr. Jak ktoś lubi jeździć z radiem to nie będzie mu to przeszkadzać
Szperając po internecie zauważyłem części do tego samochodu i jak to fiat, nawet w ASO budżetu nie zrujnuje. Myślę że z czasem części będą łatwo dostępne. Trochę martwi mnie nowy czynnik klimatyzacji, który jest bardzo drogi w ładowaniu (około 1500 złotych), a na razie robi to kilka firm w Polsce.
Tutaj zacytuje reklamę fiat tego modelu. "Tak niewiele potrzeba by mieć tak wiele" i to prawda. Mamy wszystko co potrzeba za rozsądne pieniądze.
Na razie samochód nie wykazuje żadnych objawów że miałby się psuć.
Zobaczymy kiedyś. Jak pojeżdżę i zrobię trochę kilometrów to może wrzucę nową opinię .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

5,9