Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Bmg, 7 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność wnętrza.
Kawał obszernego, prostego konstrukcyjnie i co dla mnie najważniejsze stylistycznie ładnego auta za rozsądne pieniądze. Bardzo dobry stosunek ceny do oferowanego wyposażenia. Znajomi i rodzina byli zaskoczeni wyborem Fiata, ale po bliższym zapoznaniu i oględzinach wszyscy stwierdzili, że markę zdradza jedynie znaczek na masce. Hmm auto jak nie Fiat. Ot stereotypy. :)
Prosty konstrukcyjnie wolnossący silnik. Do jazdy po mieście i spokojnej jazdy przy sporadycznych wyjazdach poza miasto. Przesiadając się z diesla odczuwam brak mocy, ale akurat na to byłem przygotowany po jeździe próbnej. Dokonałem świadomego wyboru związanego z analizą pokonywanych tras (poza miastem głównie autostrada lub eska).
Skrzynia precyzyjna, nie ma problemów z "szukaniem" biegów. Krótkie przełożenia pozwalają sprawnie rozpędzić to lekkie auto. 3000 RPM przy ok. 120 km/h (6bieg).
Już wiem skąd wzięło się powiedzenie, że focus ma najlepsze zawieszenie w klasie :). Przesiadając się z forda czuję różnicę. Tipo jest lekkie (1150 kg) i podskakuje na kostce przy wyższych prędkościach. Może ma to urok tylnej belki albo 17calowych kół na oponach 225/45? Zastanawiam się jakby to było przy mniejszych kołach. Z kolei na równej asfaltowej drodze prowadzi się jak po szynach.
Duże lusterka boczne i czujniki parkowania załatwiają sprawę
Wszystko jest tam gdzie powinno być. Bardzo intuicyjna obsługa.
Ogrzewanie zdecydowanie lepsze niż w poprzednim aucie - diesel forda, ale to akurat specyfika silnika benzynowego, który nagrzewa się dużo szybciej. Brakuje mi jedynie opcji wyboru - na szybę i górne kratki nawiewu równocześnie (sterowanie manualne).
Zdecydowanie zgadzam się z informacjami podawanymi przez producenta, w których zapewnia, że osoby o wzroście powyżej 1,8 m usiądą wygodnie z przodu i z tyłu jednocześnie. Szerokość auta jest również bez zarzutu. 4 wysokie osoby pojadą wygodnie.
Do prędkości 120-130 km/h wyciszenie wyśmienite - jestem pod wrażeniem, zwłaszcza biorąc "budżetowy" charakter samochodu :). Jedynie przy większym wietrze słychać szum powietrza. Fabryczne opony mega ciche - Pirelli.
Pewnie drogo nie będzie - Fiat nie słynie z wysokich kosztów serwisu. Póki co gwarancja 2 lata bez limitu, którą zapewne przedłużę do 5 lat.
Posiadam Tipo w wersji opening edition plus, więc stosunek ceny do wersji wyposażenia jest bezkonkurencyjny. Co do jakości będzie można powiedzieć za kilka lat. Na razie cieszę się gwarancją.
Auto nowe na gwarancji, póki co bez przygód.
Auto nowe na gwarancji, póki co bez przygód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

6,7