Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Grzegorz, 5 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Gdyby był inny silnik i skrzynia dałbym 5 gwiazdek.
Słaby i zmulony zwłaszcza jak jedziemy z pełnym stanem i włączymy klimatyzacje. Silnik od samego początku bierze olej po moich konsultacjach w fiacie usłyszałem że tak ma być i przy kolejnej wymianie oleju wszystko się ustabilizuje. Po kolejnej już 2 wymianie nic się nie zmieniło i już niema tematu koniec gwarancji a w bagażniku butelka z olejem i mała dolewka co tankowanie :)
Strasznie krótki pierwszy bieg co uniemożliwia sprawne ruszanie np. ze świateł, trzeba strasznie wajchować lewarkiem a efekt i tak jest taki że jesteśmy ostatni.
Brak zastrzeżeń.
Ładny wygląd i tylko dlatego go kupiłem, brak możliwości odbycia jazdy testowej w fiacie.
Wysoki tył i zwężająca się szyba tylna sporo ograniczają widoczność ale czujniki cafania ratują sytuacje.
Ogólnie jest ładnie w środku trochę szkoda że użyte materiały do wykończenia wnętrza (tapicerka drzwi i tunel środkowy) są kiepskiej jakości ale jak do tej pory nic nie trzeszczy.
Koszty przeglądów na przyzwoitym poziomie, umiarkowany apetyt na paliwo przy jeździe bez klimatyzacji. U mnie po dokładnej weryfikacji okazało się że komputer pokładowy podaje mniejsze zużycie paliwa o 0,8 L/100km od rzeczywistego.
Po 24000 kilometrów zaczęło blokować przednie hamulce zwłaszcza prawe koło, pojechałem na serwis gwarancyjny i przeżyłem szok bo jak się okazało gwarancja nie obejmuje zapieczonych hamulców i by odebrać samochód musiałem zapłacić rachunek, paranoja !!!
brak oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]