Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Sedan

Zenio, 5 lat temu
Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zaznaczyłem karoserię ale zaskoczyło mnie wszystko pozytywnie, Na uwagę zasługuje komfort, duża przestrzeń we wnętrzu jak i w bagażniku w wersji sedan. No i najważniejsze to cena którą zapłaciłem za auto.
Nowe Tipo przebija konkurencję. Super wygląd zewnętrzny jak i wewnątrz. Wyposażenie wersji Longue na bardzo przyzwoitym poziomie. Za taką cenę nie kupimy samochodu innej marki z tym wyposażeniem. Jak dla mnie jest to najlepsze auto osobowe za niewielkie pieniądze. Właściwie to nie ma się do czegoś przyczepić. Na dzień dzisiejszy na pewno zakupiłbym drugi raz fiata Tipo w tej samej wersji.
Silnik 1,4 bez zastrzeżeń. Zużycie paliwa bardzo przyzwoite. Założona instalacja gazowa Landi firmy Tartarini w salonie fiata, bez utraty gwarancji. Chyba że ktoś woli dużo więcej mocy, ale to nie za takie pieniądze.
Skrzynia biegów manualna, Super że ma 6 biegów. Przy pełnym obciążeniu dłuższa droga podczas wyprzedzania. Ale można się przyzwyczaić.
Jak dla mnie to OK. Nie jestem wymagającym użytkownikiem. Nie sprawia kłopotów. Dobrze trzyma się drogi. Hamulce ok.
Super wygląd. Myślę że jest ponadczasowy. Tipo wzbudza zainteresowanie. Konkurencja została w tyle. Brawo Fiat.
Do przodu i na boki ok . Trochę mniej do tyłu, ale i tak lepiej niż w droższym segmencie. Widoczność w lusterkach bocznych mogła by być lepsza.
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo dobrze rozmieszczone przyciski. Super wyposażenie kierownicy wielofunkcyjnej.
Klimatyzacja b.wydajna. Działająca natychmiast po załączeniu. Przetestowana w bardzo upalne dni, zarówno w mieście jak i na trasie. Fajna sprawa że zastosowano układ szybkiego odszraniania przedniej szyby. Nie wiem jak z ogrzewaniem wnętrza bo mam auto dopiero od wiosny.
Nie spodziewałem się aż tak dużej przestrzeni we wnętrzu jak i w bagażniku, który jest ogromny. Dużo miejsca pomiędzy przednimi a tylnymi siedzeniami. Podczas jazdy na długich trasach zarówno z przodu jak i z tyłu siedzi się wygodnie i nie odczuwa się dyskomfortu. 4 osobowa rodzina spokojnie spakuje się na wczasy.
Wyciszenie wystarczające. Słychać szum opon, ale to chyba wina zastosowanych opon oraz powierzchni po jakiej porusza się pojazd. Praca silnika jak i przeniesienia napędu dobrze wytłumiona. Można spokojnie słuchać radia
Przy zakupie Tipo w salonie od razu dałem założyć instalację gazową, nie tracąc przy tym gwarancji, która jak na razie sprawuje się bardzo dobrze.
Wersja Tipo Longue w 100% spełnia moje oczekiwania w wyposażeniu Gdybym chciał zakupić u konkurencji auto z podobnym wyposażeniem to musiałbym zapłacić znaczniej więcej. Lepiej tę różnicę przeznaczyć na paliwo, nie tracąc nic na komforcie i przyjemności z użytkowania somochodu
Jak na razie to bez drobnych usterek. Oby tak dalej.
Przejechane dopiero 6890 km. Bez jakichkolwiek usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

7,9