Lista ocen Fiat Tipo II Station Wagon (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~horilka
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Na razie leję tylko benzynę i jeżdżę, niestety leje się jej dość sporo. To samochód, w którym trzeba uważać na pedal gazu, bo potrafi łyknąć. Niemniej przy ekonomicznej jeździe podmiejskiej, z klimą i pasażerami potrafi zaskoczyć, 6,8 l. Niemniej nie ma się co czarować, autostrada i miasto to spalanie 8.6 l. Samo miasto to nawet i do 10 l. Dużo zależy od kierowcy, silnik dość już wiekowa konstrukcja zatem wrażliwa na ciężką nogę.
~Damian89
Station Wagon 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Dotychczas bardzo pozytywne wyniki. W przypadku jazdy po mieście - krótkie dystanse spalanie - 6,5 litra na 100 km. W przypadku trasy (średnia prędkość 110km/h - spalanie 6,3 litra/100km). Natomiast trasa (średnia prędkość 90 km/h - spalanie 5,5 litrów/ 100km). Pozostałych kosztów puki co nie znam.
~Krzysiek
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Średnie spalanie LPG ok. 8,5-9 l/100km. Ciężko zejść poniżej 8 - nawet na trasie przy 120-130km/h. Za to samochód z tym silnikiem bardzo dynamiczny. Wg mnie nie ma różnicy w mocy silnika przy zasilaniu LPG vs. pb95. Jak na razie przejechałem 3000km.
~Adrian
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Koszty serwisowania nie są wysokie. Tanie czesci i brak usterek sprawia że koszty utrzymanie tego włoskiego kompaktu są naprawdę nieduże. Jedynym minusem jest spalanie które mogłoby być niższe.
~Arek
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Mocno zróżnicowane ceny serwisów ASO (za r-g), ceny części na przyzwoitym poziomie, ze względu na to że większość rozwiązań w Tipo ma już swoje lata, bez problemów znajdziemy wiele zamienników
~Mercfan
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Oceniam auto z LPG więc ocena może być tylko jedna aczkolwiek turbina robi swoje. Jak się jedzie normalnie to jest oszczędny i pali jakieś 9 l gazu ale może być też 15 jak mu dasz po zaworach - twoja sprawa.
~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Moje pomiary spalania według komputera pokładowego: 5,5 litra w trasie, 6-7 litrów w mieście. Na razie nie miałem potrzeby kupować części zamiennych, ale z tego co widzę to ogólnie są niskie.
~Pawel
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Poza paliwem na razie nic więcej. Zobaczymy co będzie dalej. Myślałem jednak, że będzie spalał mniej. Jednak silnik zachęca do dynamicznej jazdy...Poza tym komputer zaniża o ok 0.6 litra..
~jacekstk
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
myślę, że spalanie w normie - około 10L LPG, auto bardzo szybko przełącza się na gaz. Pierwszy raz tankowałem benzynę do pełna jak kupiłem auto i nie musiałem tankować w międzyczasie.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Station Wagon
9,1
~Kuba
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Trudno jeszcze ocenić - silni na dotarciu, ale na trasie ok 6l/110km w mieście komputer pokazuje ok 10, ale robię krótkie trasy. Średnia 7,5l/100km więc nie najgorzej.
Fiat Tipo II Station Wagon