Lista ocen Fiat Tipo II Station Wagon (37) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł 34 lata
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Do normalnej jazdy wystarczający. Aby jechać gwałtownie i sprawnie wyprzedzać trzeba redukować przełożenia i wysoko go kręcić. Podobno inni użytkownicy dolewają olej, w moim Tipo oleju nie dolewałem jeszcze. Wymieniam go co 10 000 km i bez dolewania . Silnik nawet przyjemnie brzmi na wysokich obrotach. Mógłby mniej palić przy prędkościach autostradowych ale tragedii nie ma. Przy spokojnej jeździe nawet go nie słychać. Spotkałem się z opiniami...
~Krzysztof
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Auto sportowe to nie jest i nie będzie. Do spokojnego podrozowania wystarczy. Trzeba pamiętać o sprawdzaniu oleju co 1000 tys km. Wożę w bagażniku olej na tak zwane dolewki. Obecnie od zakupu w lutym przy przebiegu 18 tys a obecnie 25 tys km dolalem dwa razy po 150 ml. Pan w serwsie gdzie kupowałem olej mowil ze moze brac olej bo auto jezdzi po miescie. Sinik jest bardziej eksplatowany. Wspomniał tez ze wersje 95 km z gazem glownie taxi...
~MARCIN
Station Wagon 1.6 E-Torq 110KM 81kW
To co brałem pod uwagę przy zakupie to prosty silnik benzynowy zaraz zostało założone LPG gdyż jeżdżę na gazie już wiele lat i ogólnie polecam. Zalety silnika - prosta konstrukcja, cicho pracuje. Wady - 1.6L - 110 KM to nie jest pocisk jak coś to trzeba kręcić przy wyprzedzaniu, chociaż 80% mocy silnik ma już przy niskich obrotach - moment obrotowy to 152Nm przy 4500 obr./min. Druga taka niby wada to spalanie ale ja mam LPG nie ma tragedii.
~Patryk
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Moc nie jest duża, natomiast przyspieszenie zadowalające jak na poruszanie się polskich drogach. Silnik pracuje równo na biegu jałowym. Zauważalna jest zdecydowanie przerwa w przyroście mocy przy ok 2,5 tyś obrotów. Dzieje się tak przy średnim wciśnięciu pedału gazu. Przez większość czasu jest to niezauważalne. Spalanie średnie 10l gazu na 100km uznaję za przyzwoite.
~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Prosty i nieskomplikowany silnik, moc wystarczająca do tego samochodu, ale szału nie ma. Dopiero powyżej 3-4 tys. obrotów zaczyna wyrywać do przodu i wydaje przy tym bardzo przyjemny dźwięk. Silnik całkowicie wystarczający dla spokojnego kierowcy. Jeśli komuś zależy na mocniejszych wrażeniach, a nie boi się turbiny i dwumasy to lepiej brać T-jeta 120KM.
~Kuba
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Wcześniej miałem 133KM teraz tylko 95 - jak ktoś ma na dopłatę 6 tys. to niech bierze T-Jet 120KM. Silnik na niskich obrotach cichy - głośniej są opony, przy 4000 RPM wiadomo - głośniej, ale zdrady nie ma - przy 140 km/h można słuchać muzyki bez obawy o utratę słuchu
~adam_bednarczyk
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Silnik elastyczny, dynamiczny, zbiera się od najniższych obrotów. O awaryjności trudno się wypowiadać po przejechaniu 2tys. km. Pomimo małej pojemności generuje całkiem przyjemny dźwięk przy wyższych obrotach (co prawda do V6 w poprzednim aucie ma się nijak, ale nie ma tragedii)
~horilka
Station Wagon 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Daje radę, 120 KM, pozwala na dynamiczną jazdę zarówno w mieście, jak i autostradzie. W salonie ostrzegali, że może być ubytek oleju po pierwszym tysiącu, ze względu na turbinę, ale jest OK. Turbina bardzo cicha, nie czuć dziury turbo.
~felixwawa
Station Wagon 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Silnik chodzi dobrze , MIałem kłopoty z błędem ciśnienia na listwie zasilającej gazem , ale samo mu przeszło, prawdopodobnie niekontakt na stykach . W zasadzie można by ten czujnik wymienić bo koszty miniMALNE ( 60 -70 ZŁ)
~Arek
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Brakuje trochę mocy na trasie, przy wyprzedzaniu najlepiej zbić o min. dwa biegi, wtedy jest się nawet czym napędzić. W mieście jeździ się płynnie bez zamulania - do 70-80km/h auto jest całkiem dynamiczne w mieście jak na 95KM.
Fiat Tipo II Station Wagon