Lista ocen Fiat Uno I (109) - Silnik

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bartek ohv91@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
silnik...........hm szkoda gadac polasilem sie na czysciutki i ladnie pracujacy silnik, fakt czysciutki to on byl nawet jak go sprzedawalem ale juz tak ladnie nie pracowal wrecz jak jakis 5 garowiec wrrrrrrrrr!!! no strasznie sie zawiodlem na silniku, gdy go wyregulowalem i sie przejechalem o dziwo uno zachowywalo sie jak z turbo:) poszla uszczelka pod glowica lipa straszna wymienilem ja i co juz nawet nie przykladalem zbytnio rak do motoru...
~Darek Trznadel
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Silniczek 1.0 o mocy ~42KM daje rady, ale tylko do miasta. Trasa dłuższa to męka. Do 120-130km/h w miare dobrze, ale przy krędkosci ponad 130km samochód zachowuje sie niepewnie, lekki, skacze, buja, hałas niesamowity (szum wiatru). Przyspieszenie względne jak na samochód miejski (~17sek-100km/h). Silniczek przyjemnie chrapie, cichy w sam raz do miasta.
~SOLIDNA RECENZJA ZYBIEGO
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
silnik żwawy, ale jak to w małej pojemnosci dopiero na wyższych obrotach. Pozatym wszedzie pełno wycieków, bierze olej, dolewam mu na bierząco :D więc wciąż ma świeży. Czyżby się kończył? Aha, silnik jest żwawy, ale tylko z kierowca na pokładzie. Z pasazerami jest WIDOCZNY spadek dynamiki... a wzrost spalania bo wieksze obroty robią swoje.
~Bercik
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Litrowy silnik z gazem w Uno to prawdziwa porazka. O wyprzedzaniu mozna zapomniec, chyba ze mamy przed soba pol km wolnego. Pod wieksze wzniesienia musialem bieg redukowac do "trojki". Na "piatce" praktycznie przyspieszyc sie nie da. NIe dalem oceny "1", bo moj silnik wytrzymal 200 tys km i dalej jezdzi.
~Hycel
Hatchback 1.3 Turbo i.e. 105KM 77kW
Osiagi?205 km/h na wypizganym sworzniu w przednim prawym wahaczu w 4 osoby.Dobrze przyspiesza w miescie zawsze Pole Position no.1.Po deszczu spod świateł rusza na odcięciu paliwa z 3 go biegu.Laski go uwielbiają :-))) Przed dyskoteką upalenie opon do drutów "na raz" nie stwarza najmniejszych trudności.
~killer666
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Przydałoby się więcej mocy na LPG przy wyprzedzaniu w trasie. Ogólnie silnik żwawy (jak na tę pojemność). W mieście pierwszy na światłach:), w trasie na benzynie leci 140, na gazie już gorzej. Pali zawsze, niezależnie od stylu i warunków jazdy, przawie tyle samo - od 7,2 do 8,5 LPG.
~arek_poeta@op.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jechałem w 5 osób i pełnym bagażnikiem i nie mogłem narzekać na brak mocy. Maksymalnie udało mi sie wycisnąć w 3 osoby 155 km/h w/g wskazań szybkościomierza. Wprawdzie nie mam już tego samochodu, ale wspominam go najlepiej spośród pięciu różnych fiatów, których byłem właścicielem.
~Krzysiek
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jak na taką moc osiągi są naprawdę przyzwoite. 110 km/h leci bez większego problemy. Co prawda nie jest to silnik na wyścigi , ale do codziennej jazdy zuełnie wystarczy. Niestety jego kultura pracy nie jest zbyt wysoka , Czasami faluje na luzie.
~Joshi (Sebastian Bromirski)
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Posiadam silniczek 1.0 Fire z roku 1987 i nie sądziłem, że może on być tak zrywny a przy tym tak kulturalnie pracować :) Jak trzeba, potrafi z siebie wydobyć naprawdę wystarczającą ilośc mocy na trasie, ale w mieście również spisuje się świetnie.
Dziennik kosztów dla Fiat Uno I
8,6
~mario
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jak na 240000 przebiegu to na takie autko rewelka, przy 190000 km przbiegu była zdjęta głowica (wymiana uszczelki) na cylindrach praktycznie nie było progów. Można na tym silniku spokojnie zrobić ponad 300000km!!!!!!