Lista ocen Fiat Uno I (100) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Malwina
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Moim pierwszym autem bylo ISUZU GEMINI 1.8 diesel z 1983 roku ale musialo isc na zlom.A nastepne jest uno kupilam go i po 2 tygodniach jazdy musialam kupic nowa skrzynie bo takta poszla w sina dal a teraz znow czeka mnie wydatek bo musze kupic silnik bo juz nie ma sily jezdzic.Nastepnym miom autem napewno nie bedzie FIAT chyba ze 126p BARDZO nie polecam tego auta nawet najwiekszemu wrogowi
~bartek ohv91@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
biegi ja nie wiem do tej pory jak to robia w fiatach najlepiej to wysiadac przy kazdej zmianie biegu klasc sie pod samochod i zmieniac ciagac za te drazki itd.... jak ktos jest ginekologiem to da sobie rade a jak nie to lepiej nie wsiadac! czasami wyskakiwaly biegi no na trasach to super w szczegulnosci jak sie wyprzedza..
~Joshi (Sebastian Bromirski)
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Na ten temat nie mogę zbyt wiele powiedzieć z prostego powodu - moja skrzynia jest kompletnie rozkalibrowana, głównie dlatego, że auto nabyłem od młodziaka, który pewnie z autem robił Bóg wie co. Mimo wszystko biega ładnie mi wskakują tylko czasami wstecznego "szukam" ale po chwili jest ok.
~SOLIDNA RECENZJA ZYBIEGO
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Sprzęgło chodzi ciężej niż w starze, i to nie jest wina linki, którą nasmarowałem... Jedynka i wsteczny to masakra, ogólnie dźwignia chodzi jak w Ikarusie.... totalny luz. Przy wstecznym zgrzyta... Jednak ogólne zestrojenie nie jest złe, dośc długie przełożenia moga być.
~Adam, ammk79@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
stosunkowo głośna praca skrzyni,długie drogi prowadzenia drążka i czasem problemy z wrzuceniem jedynki-powtórka przynosi oczekiwany efekt; w zimie olej gęstnieje i przez pierwsze kilometry skrzynia pracuje z oporami,ale potem wszystko wraca do normy
~ostry544
Hatchback 0.9 45KM 33kW
Biegi ładnie wchodzą, jedynie zastrzeżenie mam do wstecznego, czasem zgrzyta i do piatego biegu musialem sie przyzwyczaić z malucha:) jakos dziwnie wchodzi nachylam sie czasem jak kierowcy w autobusie;) Ale wsumie jest OK!
~Małolat
Hatchback 1.5 i 75KM 55kW
Moj z 1990 Unolot ma luzną wajhe do biegów.Wchodza ładnie ale jak np wsadze mu 3jke to tam po centymetrze na boki sie wajha rusza w lewo i prawo.Nie wiem moze to wina oleju do skrzyni biegów albo czegos podobnego.
~kaligula
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Czwórka i piątka wyhacza. Przy włączaniu wstecznego prawie zawsze zgrzytnie. Długi lewarek zmiany biegów sprawia że zmiana np. z 1 na 2 wymaga pokonania odległości 30cm.
~mykita, mikicin7@wp.pl
Hatchback 0.9 45KM 33kW
czasami na światłach gdy trzeba było ruszyć nie wchodziła jedynka i trzeba było do skutku próbować i modlić się o cierpliwość innych,
Dziennik kosztów dla Fiat Uno I
8,6
~tomek r.
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
działa fatalnie; często zacinają się biegi i bardzo ciężko chodzi, chyba że moja jest zepsuta; raz mi się zacieła, pewnie ukłąd sterowania jest do wymiany