Lista ocen Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 (57) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~leho@op.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
silnik i skrzynia biegów nigdy nie zawiodły-żadnych napraw, uszczelka pod pokrywą zaworów, uszczelka pod głowicą, ale z mojej winy bo przeciekała chłodnica i się przegrzał, w efekcie wyciek; korozja wydechu ok 180 tys, lakierowanie dolnej części drzwi przednich i nadkola po 220 tys.; w zawieszeniu nic poza wymianą amortyzatorów, a tym samochodem wiele rzeczy było wożonych :) ok 180 tys. nawaliło ogrzewanie - uciążliwe bo stało się w lecie i...
~SOLIDNA RECENZJA ZYBIEGO
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
W UNO psuje się wszystko. Niestety ale taka jest przykra prawda. Mój może już jest dość stary, ale i nowesze mają podobne problemy. Skrzynia biegów, sprzęgło. Łożyska w kołach to normalka. Notorycznie zrywająca się linka od ręcznego, luzy w biegach i zgrzyty. Silnik z wyciekammi, bierze olej. Za szybko wlącza się wentyletor, wymieniłem czujnik i termostat i to nic nie dało. Rozrusznik też już wymieniony, pewnie niedługo alternator padnie....
~zibidaro
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
rozszczelnienie uszczelki pod głowicą,przegnicie miski olejowej od strony rury wydechowej,siadające końcówki wahaczy, i koszmar który przeżyłem przy ztarciu wodzika wychodzacego ze skrzyni biegów jak się okazało ten model z tego rocznika skrzynie miał składaną z części pochodzących z różnych marek pojazdów, wodzik który mi sie zatarł był od Porsche nigdzie nie można go było dostać w całej Polsce, czekałem 2 tygodnie na ściągnięcie z Włoch,...
~tomek r.
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
z tą pozycją nie jest nalepiej; mój ma 11 lat, przebieg 180000 więc być może ma prawo się psuć ale bez przesady; w ciągu 1 roku wymieniłem pompę wodną i rozrząd, korektor zapłonu, kopułkę aparatu zapłonowego, przewody, wahacz, łożysko w przenim kole, amortyzatory, łożysko oporowe sprzęgła i inne drobiazgi; mam nadzieję, że jak to zrobiłem to nie włożę w niego w ciągu najbliższych 2 lat;
~arek_poeta@op.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Raz zerwałem linkę gazu, ale to moja wina, bo silnik był jeszcze zimny, za wcześnie wyłączyłem ssanie i dodałem zbyt gwałtownie gazu. Jak byłem na przeglądzie po 30 tys. km, to mechanik spytał się czy wymieniałem klocki hamulcowe, bo są jak nowe. Oczywiście nie wymieniałem ani klocków, ani niczego innego oprócz materiałów eksploatacyjnych.
~Krzysiek
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Musiałem po dwóch atach wymieić skrzynie bo 4 niechciała wchodzić. A dwa razy zmieniałem MODUł. Wrazie czego polecam magnetti morelli , a nie helli. Magnetti jest o wiele lepszy i tańszy:)
~Yzzi
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
przy najbidniejszej wersji tablicy rozdzielczej-lampka temp.silnika zapaliła się w momencie przegrzania-w rezultacie uszk.uszcz.pod głowicą na szczęście na zewnątrz-reszta bez zastrzeżeń
~Tomitek
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
rdza!!! (choć u mnie nie jest podobno tak źle, robione w Italii mają podobno lepsze blachy), bak mam do wymiany, wymieniłem już sprzęgło, wydech, generalka układu hamulcowego a reszta to drobiazgi
~pkietrys@vp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
oprócz sprzęgła to wszystko ok. co więcej jeżdze doś ostro i jakoś daje rade jak na razie wytrzymuje. Gdzybym lepiej dbał to pewnie by chodził jak mucha ale przegrzałem go:(
~miliard@onet.eu
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Narazie nic poważnego nie było. Myślę, że doprowadziłem auto do bdb stanu (tylko oryginalne i markowe części). Liczę, że następne 57 kkm przejedzie bez większych problemów.