Lista ocen Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ves
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Wycieki z amortyzatorów po tym przebiegu to natura... takie elementy wymienia się po 50,000 - 100,000 km. Precyzja układu kierowniczego pozostaje na przyzwoitym poziomie. Hamulce z pewnością wymagają wymiany tarcz, zacisków, bębnów i szczęk, jeżeli nie były wymieniane w ciągu ostatnich 40,000km. Przy dobrze wyważonych kołach i nowym ogumieniu samochód jest przyczepny i dobrze trzyma się w zakrętach.
~Darek Trznadel
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jak nie zwolnisz na ciasnym łuku to wylatujesz. Niestety, zawieszenie miekkie, względnie wybiera nierówności, czuć niemal każdy większy dołek, buja na wybojach i kołysze. Przy !140km/h jak natrafimy na większą koleinę to módlmy się, abyśmy wyszli cało. Samochó przy tej prędkosci odbija sie jak ping-pong na wybojach - bardzo niepewnie się prowadzi.
~SOLIDNA RECENZJA ZYBIEGO
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Na fabrycznych oponach 135 to jedzie się jak taczką. Zmieniłem na szerokość 155 i od razu lepiej. Oponki ma sie rozumiec używane.. ale w tego złoma szkoda kasy więcej inwestować... chociaż wciąż coś nawala. Teraz mi stuka COŚ z lewej stony. Tylko CO??
~Joshi (Sebastian Bromirski)
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Przy wolnej jeździe (około 60-80 km/h) jest ok. Powyżej tej prędkości daje się poczuć skakanie ale nie jest to zbytnio uciążliwe. Na dniach mam zamiar obniżyć i utwardzić swojego uniaka więc będzie sie pewnie kleił do drogi :)
~Przembal@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
To mała wada tego samochodu, z początku jak był na częściach włoskich to autko duże przebiegi wytrzymywało na częściach gumowych zawieszenia!!! A na tych polskich niby orginałach jest makabra bardzo szybko się sypie!!!!!
~Adam, ammk79@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
miękkie zawieszenie przyjemnie pochłania nierówności,choć okupione to jest nieco nerwowym zachowaniem podczas szybko pokonywanych zakrętów (opony 135/80 R13),minusem są skrzypienia sprężyn zawieszenia
~Arkadyk
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Ponoć zawieszenie FIATów jest beznadziejne, ja się z tym nie zgadzam. Auto jest lekkie, więc odczuwa się większość dziur i nierówności. Hamulce ok. U mnie łożyska wytrzymują na prawdę długo.
~kaligula
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Auto niebezpiecznie przechyla się na zakrętach. Każda nierówność na jezdni przenoszona jest na kierownicę. Kiepskie hamulce. trzeba się niezle sprężyć żeby zablokować koła na asfalcie.
~seba.mackiewicz@gmail.com
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Auto prowadzi się bardzo lekko i przyjemnie. To nie jest samochód wyścigowy, ale i na zakrętach przy ostrzejszej jeździe nie miałem nigdy problemów.
~GaCo Z kAliSza
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Seryjnie ma montowane bardzo komfortowe i miekkie zawieszenie... Dobrze wyłapuje nierówności na polskich drogach. Jak dla mnie było nieco za miękkie...