Lista ocen Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 (62) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SOLIDNA RECENZJA ZYBIEGO
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Zimą parują szybki, dośc długo się nagrzewało.... ale to była wina termostatu który wymieniłem jak już sie ociepliło. Pozatym konstruktorzy SPECJALNIE nie zrobili nawiewu ciepłego powietrza ze środkowych kratek. Ma to niby na celu orzeźwiac kierowcę w czasie jazdy. We włoszech to może sie i sprawdza, ale nie w Polsce.
~Bercik
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Po pierwsze to ze z nawiewu umieszczonego na wprost kierowcy i pasazera leci tylko zimne powietrze to kompleteny debilizm. Po drugie pompa wodna nie pracuje praktycznie na "luzie" wiec jesli postoicie chwile na swiatlach to zacznie po chwili leciec zimne powietrze z nawiewu.
~killer666
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
W zimie miewa kłopoty. Przy -10st. musiałem zatykać środkowe kratki (z których fabrycznie leci tylko zimne powietrze), żeby móc jechać w samej bluzie. Ciężko odparować szyby. W lecie słaba wentylacja. Ogólnie dość słaba strona Uno.
~Joshi (Sebastian Bromirski)
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Ogrzewanie jest, szkoda tylko, że dopiero po jakimś czasie zaczynam je czuć, Dla porównania w renault 5 po 2-3 minutach można się pocić, tu niestety po przejechaniu z domu do pracy (około 10 km) nadal jestem zmarznięty :)
~Andrzej "Kinopag"
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
trzeba pojezdzic w zimie co najmniej 10 minut zanim auto nagrzeje sie porzadnie. w lecie natomiast zeby ochlodzic to trzebaby zamontowac klimatyzacje - duchota i spiekota+wydzielajace sie nieprzyjemne zapachy z tapicerki
~Arkadyk
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Włoskie auto - ogrzewanie słabe. No i bolączka wszystkich uniaków - brak filtra powietrza. Wszelaki syf ma otwartą drogę do wentylacji i szybko ją zapycha; efekt - parujące szyby, słaby nawiew i ogrzewanie.
~Darek Trznadel
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
W zimie szybko sie nagrzewa, szyby parują, ale włączenie wentylacja niweluje ten efekt. Włączenie ogrzewania tylnej szyby obciąża znacznie silnik/instalację elektryczną.
~Adam, ammk79@wp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
ogrzewanie zimą po kilku przejechanych kilometrach daje sobie radę,można;chłodzenie latem jest przeciętne;problemów nastręczają parujące szyby-trudno nad nimi zapanować
~miliard@onet.eu
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jeszcze nie miałem okazji przetestować w zimie - mam go 2 tygodnie ale w nocy chwila moment i sauna w środku. Jednak wydaje mi się, że na szybę dmucha trochę za słabo.
~kierowca bombowca
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
nawiew na kabinę przy najwyższej predkosci wytwarza tyle decybeli co startujacyJumbo Jet, w zime nawiew na szybę musia podziałac dobre parę minut zanim zacznie coś widać