Lista ocen Fiat Uno II (576) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 576 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawcio777@wp.pl
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
W zasadzie nieżle. Skrzynia działa dobrze, bez wysiłku, begi włączam popychając palcem!!! ;-). Pewne problemy z 5-tym (zanim sie osowiłem, bo mam za krótke ręce ;-)), czasem z 1-szym biegiem (niekiedy wumagał "poprawki" - patrz niżej). Podstawowy problem przy przebiegu >120.000 km to nie skrzynia, ale połączenie drążka zmiany biegów z dalszymi elementami mechanizmu: wyrobiło sie tak, że luzy drążka są spore i jedynka z dwójką mają czasem...
~Cossi23
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynia biegów jest zdecydowanie przeciętna. Co prawda zgadzam się że jest to tani 18-letni Fiat i nie można oczekiwać od niego zmiany biegów rodem z Porsche, nie mniej jednak blokowanie się skrzyni przy próbie wrzucenia wstecznego, a tym bardziej pierwszego biegu są dość irytujące. W takim wypadku pomaga wyłącznie popchnięcie dźwigni w stronę wybranego biegu i delikatne puszczanie sprzęgła, aby przestawić synchronizatory. Bieg wskoczy, ale...
~Paweł
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynie w fiacie to jeden z bardziej wkurzających elementów. Biegi niestety haczą - szczególnie zanim się olej w skrzyni rozgrzeje. W moim egzemplażu najgorzej jest ze wstecznym. jednak odpuszczenie sprzęgła i ponowne wciśnięcie załatwia problem. Często też pojawiają się jakieś zgrzytnięcia przy wrzucaniu 2. biegu. Rzadko się zdarza że jest kłopot z włożeniem 1., ale się zdarza przy dłuższej jeździe w korkach. Moaj ocoena co najwyżej 3.
~TheSzimek2
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Świetnie zestopniowana. Można jechać 50km/h na 4 lub 5 biegu i wciąż mieć możliwość rozpędzania się bez redukcji. Przy 120km/h za to nie jest przesadnie głośno z uwagi na obroty. Warto skrócić fabryczny lewarek i zmienić gałkę - biegi wchodzą precyzyjniej, a z tą precyzja z uwagi na cięgna bywa w tym aucie różnie. Nie można natomiast mieć w moim egzemplarzu żadnych zastrzeżeń co do oporu, biegi można wrzucać jednym palcem.
~Student
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Internet huczy że szwankuje w Uno. Nie w moim. Właśnie tak powinna pracować skrzynia w aucie, poszczególne położenia dźwigni mają pewien odstęp, nie ma sytuacji że szybko i nieprecyzyjnie zmieniając biegi wbijesz coś innego co chcesz, jak np dzieje się w Matizach. Czuć, jak bieg wchodzi, nie jest tak, że przełożyłeś dźwignię i boisz się sprzęgło puścić bo nie wiesz czy wszedł.
~Łukasz
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynia chodzi dobrze choć wiadomo trzeba się do niej przyzwyczaić zwłaszcza jak ktoś przesiada się z luksusowego auta do Fiata Uno. Jednak muszę powiedzieć że skrzynia pracuje bardzo dobrze, biegi zmieniają się płynnie, wszystko chodzi jak trzeba i przynajmniej czuć że się zmienia bieg a nie jak w niektórych innych autach trzęsie się jakby się dźwignia urwała ;-)
~majur
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Po tych nastu latach jeżdżenia biegi nie wchodzą już tak jak powinny. Wiadomo, że materiał się zużywa i po jakimś czasie trzeba będzie coś wymienić. Na początku było bardzo dobrze, biegi wchodziły lekko i płynnie, bez zgrzytów, teraz sprzęgło już nie pierwszej młodości to i z biegami jest trochę gorzej. Ale jeszcze nie jest źle :)Na silnikach się nie znam
~Petrevan
Hatchback 1.5. i.e. 75KM 55kW
Biegi wchodzą świetnie, ma dobre przełożenia na miasto, ale i tak wolę nim jeździć poza nim. Biegi pozwalają mi od czasu do czasu śmignąć jakiś pseudo-bolid, co powoduje mój szczery uśmiech ... najlepiej było jak udało mi się śmignąć golfika za kierownicą którego siedział łysy \"posiadacz golfa 3 ... no czasami 4 jak ojciec pożyczy\"
~prosportkarol@poczta.fm
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Zeby pożądnie przyspieszyć trzeba go trochę wkręcić w obroty ale to raczej nie wina skrzyni tylko małej mocy i nikt tu nic lepszego nie wymyśli. Biegi wchodzą lekko ale skok lewarka jest dość długi więc bardzo szybka zmiana biegów jest raczej niemożliwa- uno preferuje emerycki styl jazdy. Na niższych biegach skrzynię nieco słychać

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~KUST
Hatchback 1.7 D 58KM 43kW
Tutaj tylko przeciętnie Biegi nie wchodzą rewelacyjnie co więcej bardzo często zdarza mi się że jak chcę włożyć wsteczny bieg trzeba wrzucić jedynkę ruszyć do przodu i dopiero wtedy wkładać wsteczny bo inaczej mija się to z celem i bieg ślizga nie mam zamiaru rozkręcać i sprawdzać co jest. Poza tym jedynka ciężko się wkłada