Lista ocen Fiat Uno II (463) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 689 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nolan
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Wyciszenie wystarczające, nie jest to samochód do dużych prędkości. Prędkość podróżna zalecana to wg. mnie 90-100km/h i do tej prędkości jest ok., powyżej po prostu silniczek wyje, słychać hałas powietrza i po prostu robi się nieprzyjemnie a nawet niebezpiecznie. Katalogowa prędkość maksymalna jest do osiągnięcia chyba tylko z górki i z wiatrem w plecy. Podkreślam, nie jest to samochód do rajdów tylko do ekonomicznego przemieszczania się i po...
~sebixon
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
tu nie mam zastrzeżeń, silniczek chodzi jak odkurzacz. kiedy stoi się na światłach to zazwyczaj lepiej słychać sąsiadujące auta... już nie wspomnie o rechoczących dieslach. Głośno robi się przy przyspieszaniu oczywiście i przy większych prędkościah pow 120, robi się nie tyle głośno co niemiło i niekonfortowo. Jak się jedzie ze stałą prędkością w granicach 130 i włączy muzykę to idzie wytrzymać bez problemu.
~kusitofu
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
rewelacji nie ma, cos skrzypi....ale nic nie puka :) ogolnie slabo wyciszony ale radio da sie normalnie sluchac nawet do 110 km/h. Glosniki mam tylko z przodu w fabrycznych miejscach firmy Pioneer ale zadne jakies specjalne - zwykle 10 cm. ale do normalnego sluchania radia czy mp3 wystarcza. Z tyłu rzadko kogos woze to tam nie zakladalem...a i tak nikt z tyłu nie narzekał, że nie słychać :)
~rkowalski@interia.eu
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Wystarczające. Pewnie że mogłoby być lepsze ale i tak nie ma porównania do tego co działo się w maluchu. Przy spokojnej jeździe zgodnej z przepisami drogowymi praca silnika nie jest dokuczliwa i można normalnie rozmawiać i słuchać radia. Głośno robi się przy prędkości około 120km/godz wzwyż. Brak przydźwięków (świstów i szumów) wynikających z oporów aerodynamicznych zewnętrznych elementów nadwozia.
~pawcio777@wp.pl
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Silnik jest cichy, dopiero przy >120 km/h zaczynałem go trochę zauważać. Ale rozmowa bez problemu nawet przy maksymalnej. Za głośna dmuchawa na II biegu (uwaga: jak zużyty silniczek dmuchawy, to zakłóca odbiór radia!!!) Jak któregoś lata za bardzo ściągnąłem śruby bagażnika dachowego, to było słychać szum powietrza przez szpary pomiędzy lekko napietym dachem a drzwiami. :((
~Cossi23
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Auto nie jest najlepiej wygłuszone, co widać nie tylko po masie, ale również po wnętrzu. Drzwi są bardzo cienki, a wewnętrzna strona klapy bagażnika straszy gołą blachą. Aczkolwiek nie ma tragedii (maska silnika posiada np. matę wygłuszającą) i przy spokojnej jeździe nie ma problemów z słuchaniem muzyki, bądź prowadzeniem rozmowy.
~prosportkarol@poczta.fm
Hatchback 0.9 39KM 29kW
W mieście zadowalająco jeśli unika się wkręcania powyżej 3000 obr., w trasie komfortowo do ok 90km/h. Powyżej silnki słychać już wyraźnie choć nie tak jak np w polonezie czy starym dieslu, a do tego szum powietrza. Jeśli komuś za głośno, proponuję sobie przypomnieć ile zapłacił za uno i aspiracje wracają do właściwego poziomu.
~migol@zlotynet.crowley.pl
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Cuż powiedział bym dość średnio po 102 000 Km jest dość głosny ale po znalezieniu żródeł znacznie się wyciszył niestety siedzenie czy inne niektóre żeczy nie da sie wyciszyć :( osłony na amory z tyłu zdjołem bo klekotały Jak na maluch CC czy SC to rewelacja klasa lepsza od poldka czy durzego fiata ogólnie jak na fiata dość dobrze
~mariano
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Auto konstrukcyjnie jest już z innej epoki więc wymaganie aby tam było cicho mija się z celem. Przy prędkości do 70 km/h jest ok, powyżej już zaczyna się robić nieprzyjemnie głośno (aczkolwiek mój znajomy stwierdził, że to były prawdziwe auto bo było słychać że żyją, dlatego też daję naciągane 3 :)).

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin100
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
W trasie przy 100 km szumi dość przyjemnie, przy 120 km nieco bardziej namolnie ale ta się jechać spoko. Szybsza prędkość to większy szum ale mniej się go zauważa bo więcej koncentracji poświęcamy utrzymaniu auta na drodze - to przecież lekki samochód. W ruchu miejskim wyciszenie wg bardzo dobre.