Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Silnik 1.0 i 44KM 32kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Uno II 1.0 i 44KM 32kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Obszerne wnętrze i ładna stylistyka.
Układ elektryczny : wentylator
Inne : brak
Inne : brak
Auto oceniam w porównaniu do innych podobnych, małych aut z lat 90-tych. Egzemplarz kupiony jako nowy w Polmozbycie w 1993 roku, wersja 45S z gaźnikiem, 3-drzwiowa. Samochód użytkowany obecnie bardzo sporadycznie, ma przebieg zaledwie 24 tys. km więc jeździ jeszcze jak nowy
Dźwięk silnika jest bardzo specyficzny, fajnie brzmi wydech, ale na wysokich obrotach głośny. Do miasta wystarcza, poza miastem wrażliwy bardzo na nachylenie drogi. Lekka górka i zapominamy o zwiększaniu prędkości. Jest trochę wolniejszy od Poloneza 1500 ( tą samą trasą jechałem jednym i drugim w ten sam dzień, a następnie mierzyłem elastyczność stoperem). Do tego nieprecyzyjnie działa sprzęgło, dość łatwo zdławić Uno przy ruszaniu. Z całego auta najbardziej podoba mi się wnętrze, typowy styl Fiata z przełomu 80/90 a na dodatek obszerne w środku. Silnik kiepski, zawieszenie też.
Nieprecyzyjna, nieprzyjemna.
W zakręty wchodzi bardzo niechętnie i przechyla się. Hamulce średnie lub nieco gorsze. Komfort przeciętny, trochę podskakuje na nierównościach. Przy Citroenie AX lub Saxo jest przepaść.
Doskonale. We wszystkich kierunkach.
Siedzi się trochę jak na krześle, tzn wysoko, w wyprostowanej pozycji. Przełączniki ok, tylko pokrętła do nawiewów są bardzo nietypowe.
Nie mam większych uwag.
Jak na autko tych rozmiarów - bardzo dobrze. Jedyny minus to brak podparcia na łokieć dla kierowcy - obecnie w autach jest jakiś parapet, gdzie można oprzeć łokieć.
Dość głośny, ale jest znośnie.
Nie wiem ile pali, bo ostatnio był tankowany kilka lat temu.
Trudno, żeby było taniej
Włącznik wentylatora - jedyna usterka, ale auto ma jedynei 24 tys. km ale za to auto ma 22 lata

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 44KM 32kW [l/100km]

5,8