Ocena kierowcy - Ford Cougar

Silnik 2.0 i 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.0 i 16V 131KM 96kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Ekonomiczność, niezawodność
Dobrze z dużym plusem. Doskonale za koszty utrzymania i niezawodność. Prosty samochód nienaszpikowany elektroniką i benzynowym silnikiem w którym nie ma co się zepsuć. W srodku bardzo dużo miejsca dla dwoch osób. Wielki plus za olbrzymi bagaznik z podnoszoną szybą. Czego ja nie przewoziłem tym samochodem.Samochód bardzo dobrze spisuje sie na LPG (zalozylem BRC w bardzo dobrym warsztacie). Wada samochodu jest malo dynamiczy silnik 2.0. Do sprawnego wyprzedzania trzeba kreciu na wysokie obroty.Komu to przeszkada moze szukać V6 ale tam koszty napewno beda wieksze. Polecam auto dla kogoś kto liczy koszta a przy tym lubi się wyróżnić. Auto przepiekne i budzi zainteresowanie.
Cichy i kulturalny silnik. Elastyczność przeciętna, np. Japończycy z 2 litrów potrafią wiele więcej. Do normalnej miejskiej jazdy bez zarzutu, przy wyprzedzaniu w trasie trzeba redukować i kręcić silnik wyżej.
Bardzo fajna slrzynia, biegi wchidza wyraznie, bez szukania swojego miejsca, skoki nie za długie.
To jest najlepsze w tym aucie ! jeżdżenie po zakrętach to uśmiech na ustach. Auto pozwala naprawdę na dużo. Auto jedzie jak po szynach. Zimą na śliskim można mieć bardzo dużo zabawy (pomimo przedniego napędu) a przy tym wciąż czuć bezpieczeństwo. Auto dosyć twarde i sztywne ale wciąż zachowany przyzwoity poziom komfortu.
Do przodu i na boki dobrze, niska pozycja na fotelu siłą rzeczy ogranicza widoczność. Do tyłu słabo, trzeba się nauczyć auta.
Wszystko pod ręku. O gustach sie nei dyskutuje ale moim zdaniem bardzo fajnie zaprojektowana deska rozdzielcza , wszystko pod ręką.
Nie miałem problemów oprócz płukania nagrzewnicy bo auto niedogrzewało zimą (typowe w tym samochodzie).Klima działa bardzo sprawnie.
Doskonale dla kierowcy i pasażera. Auto na bazie mondeo wiec z przodu jest naprawdę dużo miejsca (auto jest długie i szerokie). Z tyłu to inna historia. Fotele z tyłu nadają się tylko dla dzieci albo na naprawdę krótkie przejażdżki.
Przy prędkościach powyżej 140 km szumi powietrze wokół szyb drzwi (auto nie ma ramek). Sporo jeżdżę autostradami ale jakoś na hałas nie zwróciłem uwagi.
Jezdze dynamicznie ale nie wariacko. Po mieście normalnie. Mowiąc o LPG: Spalanie w mieście miedzy 11 do 13 (rzadko). W trasie zdarzało się spalanie 8. zazwyczaj 10 l gazu. Auto bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie kosztami utrzymania. Części dostępne bez problemu (bazuje na fordzie mondeo 2), dużo zamienników ale nie miałem żadnych poważnych usterek przez 3 lata (kupilem zadbany egzemplarz używany). Bardzo fajny i tani w utrzymaniu samochód.
J.w. Auto za okolo 10 tys a daje kupe frajde.
Doskonale. Mialem tylko dwie łatwe w usunięciu awarie drobiazgów plus jedna niby poważna ale mechanik szybko to ogarnął - zerwana linka od zamka maski silnika. Wogóle moim zdaniem auto jest bardzo solidnie zbudowane. U mnie nawet deska skrzypi minimalnie i tylko na dziurach. Kiedyś Jeremy Clarkson z Top Gear robił test tego auta i bardzo chwalił.
Nie miałem poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 131KM 96kW [l/100km]

10,3