Ocena kierowcy - Ford Cougar

zibi, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 2000
Ford Cougar 2.0 i 16V 131KM 96kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : auto bez jakiejkolwiek oznaki korozji,sylwetka naprawde prześliczna
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
Zawieszenie : cena wachacza powala
Układ hamulcowy : rewelacja żadna
brak ogrzewania,głośna skrzynia biegów,zawieszenie daje popalić finansowo,wachacz-670zł sztuka,hamylce mimo naprawy nic nic nie lepsze,hałas gdzie nie spojrzysz,poza bryłą nadwozia która wrecz zachwyca to auto drogie w utrzymaniu,zawsze jakis problem,skarbonka.
Silnik doskonały-mam tu na myśli bezawaryjność i ekonomiczność.Poza tym jak na ta masę to powiem krótko-\"muł\".W mieście można tym jechać na trasie duże problemy z wyprzedzaniem,byle jaki pasek w dieslu i jestes w tyle.Tak jak wspomniałem-MUł.Mimo to daje 5 za bezawaryjność.
Moja z początku sprawowała się świetnie.Obecnie jest troche lepiej jak bardzo żle.Biegi wchodzą przyzwoicie poza 3.Najgozej jest z hałasem.Na niskich obrotach hałasuje coś(łożyska najprawdopodobniej)nie miłożebnie.Koszt naprawy zapewne horendalny.Gdyby nie te szumy byłoby ok.Dodam że nie szarzuje autem i nie pale gum.
Jak na coupe tych rozmiarów to żadna rewelacja.Całe zawieszenie nowe oryginał motorcraft,mimo to spodziewałem się czegos więcej.Hamulce targiczne,też nowe.
Rewelacji nie ma ale to kwestia przyzwyczajenia.Potem jest OK.
poza radyjkiem i trzeszczącym tunelem do zaakceptowania,cieszy oko.
klima działa bez zarzutu,cała reszta-makabra.Szyby zaparowane(szczególnie w deszczu)-dodam ze filtr kabinowy wymieniam co 4-5mcy tak dla św. spokoju;ogrzewania to auto praktycznie nie ma-nie znam przyczyny,zimą tragedia(temp. silnika w normie)
Z przodu bez zastrzezeń.Mam 195cm i daje rade.Z tyłu siedziałem tylko raz i zapewne ostatni.Ale na coupe jest nie najgorzej.Jak bym chciał więcej miejsca to kupiłbym combi.Mnie nie przeszkadza zawsze siedze z przodu,a jak komus z tyłu za ciasno to zawsze moze uderzyć z buta.
Drzwi bez ramek fajnie sie prezentują,ale szum niesamowity,do tego opony i nie słyszysz własnych myśli.Hałasują zawiasy,uszczelki pod klapa bagażnika,nie wspomne o plastikach w kokpicie i pseudotunelu bo to podobno standard w tym aucie.Ogólnie dość głosno.Kaszana.
Jak na taką masę auto jest ekonomiczne,średnio 11.l lpg/100km(sekwencja BRC).Na długiej trasie można zejść do 7.5l(120-140km/h).Spalanie uważam za rewelację,jestem bardzo zadowolony.
kupić to nie problem 13-16tys,eksploatacja bardzo droga jak na 9-latka,ale za tą kase auto prezentuje sie nieprzecietnie,cieszy oko
migajaca kontrolka ręcznego,spalona żarówka,przepalone podswietlenia przełączników,na desce i drzwiach,siłowniki tylnej klapy
zawieszenie siadło,maglownica,skrzynia biegów,łożyska kół,ogrzewanie-nie wiedziec czemu?

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 131KM 96kW [l/100km]

10,5