Ocena kierowcy - Ford Cougar

piotroszka, 16 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.5 i V6 24V 170KM 125kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Każde światła moje...
Ogólnie auto b dobre nic nie zaluje ze go kupilem.Jedyny w swoim rodzaju rzadki model.Jeden z ładniejszych coupe.Mógłby byc troche lzejszy to by jeszcze lepiej szedl ale w sumie i tak ma kopa 170kucy rozpedza te 1,5 tonówke w 8,6sek do setkiZałuje tylko ze automata nie kupilem bo jestem zwolennikiem ale w owym czasie w tej cenie nie bylo szans wszystkie automaty byly duzo drozsze.Napr.polecam ja swój kupilem za 4tys euro ze 100 000tys km do tego sekwencja i jezdze jak autem ktore paliloby 7litrów benzyny a komfort nie porównywalny no i ten mruk silnika bajka
Silnik zagazowany bez problemów jak dotychczas i na gazie i na benzynie pracuje równo.Na gazieod czasu do czasu minimalne pływanie obrotów czasem zgaśnie ale napr zadko praktycznie bez zarzutów.
Skrzynia również dobrze zestrojona przedewszystkim elastyczna nie ma problemu zeby na 5tym mbiegu 40kmh jechać.Czasem trójke trzeba troche energiczniej wrzucic ale nic uciążliwego
Hmm bajka jak przyklejony twardsy i na polskie drogi niezbyt ale w pl jestem 2 razy w roku i nie interesujem mnie ten problem
Oczywiście źle!A kto widział coupe z dobrą widocznoiścią???Albo coupe albo auto papieża 2 rzeczy na raz nie mozna połączyć.
Dla mnie spoko , niektórzy narzekają ze tapicerka jest skonstruowana z różnych materiałów i kolorów ale akurat do mnie to przemawia.
Nie można narzekać dzięki dobremu nawiewowi szyby szybko odparowują
A więc dla kierowcy i pasażera wypas multum miejsca z tyłu katastrofa osoby do 175cm powyżej nie polecam ale jak ktos kupuje coupe to nie dlatego zeby rodzine w nim wozic tylko zeby najwyzej z dziewczyna pojezdzic.
przeciętnie z powodu braku ramek ale do 120 nie można narzekać przy 170 zaczyna byc napr głośno ale tylko szum wiatru bo silniczek jak to v6 nie jest głośny a nawet jak jest to przyjemne mruczenie
Uważam jak na 2,5 v6 mój pali mało w miescie 12L przy suuuper oszczednej jezdzie ale mówie tu napr nie przekraczając 2tys. obr. awięc przesadzone wolne jezdzenie.a z tego co porównywałem z innymi to b rzadkie widocznie silnik mam miodzio, tak na standardzie miescze sie 13 L jak wciskam 14L.15L nigdy nie przekroczyłem .To jesli chodzi o benzyne ale jak wspominałem założyłem sekwencje i w niemczech pali mi 13,5 do 15 w miescie w zime.W polsce palil mi 17L.To wszystko szczera prawda nic nie zaniżane az trudno wierzyc.B zadowolony jestem.
Nie raz pilot mi nie otwiera auta musze kluczykiem i nie raz zamknie ale alarmu nie wlaczy.Nic wielkiego trzeba poprostu kluczykiem.Moze to byc od zimna.Od poczatku podgrzewanie siedzeń nie dziala podobno czesta wada w tych autach nie chcialo mi sie robic zrobie na nastepna zime.
Jak do tej pory bez

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 170KM 125kW [l/100km]