Lista ocen Ford Edge II SUV (29) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
2.7 litra, wyrywny nawet przy masie samochodu, cichy i kulturalny, wybitnie ekonomiczny jak na jego możliwości. Wadą tych silników jest pocenie się oleju przy misce olejowej, wada techniczna, wszyscy o tym piszą, wszyscy na to narzekają. Uszczelniałem już kilka razy, a po jakimś czasie znów zaczyna się pocić. Jak zacznie kapać, zacznę się martwić. Walka z wiatrakami na zasadzie sztuka, dla sztuki nie ma dla mnie sensu.
~Karol
SUV 2.0 EcoBoost 245KM 180kW
Nie bardzo rozumiem podejścia serwisów Forda w Polsce do aut z USA. Bo przeważnie, niestety są niedoinformowani wszystkie części karoseri pasują z euro do amer. Edka. Moduły i instalacja jest też taka sama . Jedynie przetwornica amer.110V eur. 230 V. Rozmieszczenie bezpieczników identyczne. Większy wybór silników z USA. 2,0 2,7 i 3,5 litra. W Europie tylko Diesel 2,0.
~Zarek
SUV 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
Oszczędny średnia z kilku tysięcy km. 8,1L. Przejechałem tym autem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, silnik oszczędny, jeździłem innymi suv-ami jest do przyjęcia, jeżeli ktoś się lubi bawić można zejść do 6,5 l w trasie i dalej jechać z prędkością powyżej 100 km
~Sssmok
SUV 3.5 V6 TI-VCT 284KM 209kW
Niezniszczalna jednostka. Cicho pracuje. V6 wydaje piękny dźwięk, ale aby dobrze posłuchać mruczenia, trzeba wyłączyć radio :-) Brak opóźnień przy wciskaniu gazu. Na duży plus możliwość założenia instalacji LPG (ja nie mam), jeżeli komuś ekonomia przeszkadza.
~Kuba
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
Silnik zapewnia bezpieczeństwo i możliwość sprawnego wyprzedzania. W trakcie zabawy dostarcza mase radości, a wspinaczka po górach nie jest jakimś wyzwaniem :) swietna jednostka o odpowiedniej mocy do masy samochodu.
~pp
SUV 2.0 EcoBoost 245KM 180kW
Większość zachwala 2.7 i 3.5l w tym aucie ale 2.0 spokojnie daje rade, to nie rajdówka a 250 koni wystarczy żeby sprawnie wyprzedzać na atostradzie
~Mariusz Kołakowski
SUV 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
Nawet spoko, dynamiczny choć V6 sprawdzał by się lepiej. Europejska zaniżona pojemność która powoduje tylko większe spalanie a nie osiągi
~Sssmok
SUV 3.5 V6 TI-VCT 284KM 209kW
Piękne brzmienie V6 Wymieniając olej na czas (co ok. 10 tyś km) + nie piłując silnika gdy jest zimny - można rzec, że jest niezniszczalny.
~xboom
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
Daje frajdę z jazdy, bardzo dynamiczny szczególnie w trybie sport nawet delikatne muśnięcie gazu powoduje wyrywanie się samochodu do przodu
~Marek
SUV 2.0 TDCI 180KM 132kW
Sprawdzona konstrukcja, kultowy silnik DW10 - kolega s-maxem dojechał przez 12 lat do 800tyś po Polsce!
Ford Edge II SUV