Lista ocen Ford Escort USA MK II (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jasiek [axl_rose@tlen.pl]
Hatchback 1.9 i 88KM 65kW
gdym jeździł na benzynie, to palił 10 l w mieście i ok. 7 na trasie. Ale jeden haczyk! - nie wolno przekraczać 160 km/h, czyli 100 mil. Wtedy następuje tzw. "przepał" i z 7 litrów na trasie skacze nagle spalanie na 13 - 14 litrów, więc dwukrotnie. Raz sie z tym zetknąłem, gdym wczesnym rankiem popruwał trasą katowicką na Śląsk - pusto było, pora wczesna więc jechałem 180 na godzinę i więcej tyle nie jadę, bo za drogo. Dobra robocza prędkość na...
~Adam
Hatchback 1.9 i 88KM 65kW
Palił 12 litrów gazu w mieście, schodził do 8 w trasie, ale nie to jest najgorsze. Większość mechaników odmawiała naprawy - bo nietypowy i jak nie dostanę części, to im utknie w warsztacie. Zostają tylko mechanicy od amerykańców i znajomi - złote rączki. Ceny części horrendalne (amortyzator 600 zł za sztukę, sprężyna tył 400 zł za sztukę...).
~jabizri
Hatchback 1.9 i 88KM 65kW
Tragedia. Pali dużo, około 11 litrów LPG w mieście, na szczęście w trasie schodzi do 8 (przy prędkości 80 km/h, jak szybciej, to więcej). Ceny napraw - mało kto się chce tego podjąć, w kraju ciężko dostać cokolwiek od ręki, wszystko trzeba sprowadzać, a części kosztują koszmarne pieniądze. Np. amortyzatory (600 zł sztuka) droższe niż do Volvo S40.
~home@alpha.net.pl
Kombi 1.9 i 88KM 65kW
Pali w zaleznosci od jazdy, majac taka fure nie mozna spokojnie jechac, kadzy chce sie mijac a ja durny sie wciagam i potem na stacji to jestem co 5 minut. Ale tak normalnie na trasie 7-8l, a w miescie 10-11. ;) Przeglad? Hm.. bardzo tani, wrecz darmowy.. bo u mnie w garazu ;), Naprawa? :) nie ma problemow ;)
~upior_polnocy@o2.pl
Kombi 1.9 i 88KM 65kW
o ile się jeździ na LPG (zużycie paliwa podaję w LPG) to jest taniej niż w cieniasie typu Czinkłaczento :D trochę zabawy jest z częściami, i z mechanikiem który nie reaguje krzykiem - z drugiej strony amerykańskie auto to dobry sposób na odsianie wymieniaczy części od mechaników
~yEC
Hatchback 1.8 i GT 129KM 95kW
Spalanie tragedia. 13,5 litra w mieście przy bardzo lekkim traktowaniu pedału gazu. Ponad 8 litrów na trasie przy działającej klimatyzacji... (coś jest chyba nie tak). Części silnika i zawieszenia od mazdy 323 także nie powinno być źle.
~Wojtek worzechowski@wp.pl
Kombi 1.9 i 88KM 65kW
Autko pali od 9(trasa 120-130) do 14(ziemia się wtedy trzęsie i dresy robią bye bye) gazu. Jak ktoś nie wie to mechanicy orżną na grubą kasę. To jest Mazda 323 w innych blachach więc wszystko oprócz paska rozrządu pasuje od Forda europejskiego albo od Mazdy.
~Kamil C z USA kabonk@interia.pl
Kombi 2.0 i LX 110KM 81kW
W necie znalazlem ze na jednym galonie mozna przejechac okolo 30 mil w mieszanym trybie. Ja nie wiem ile mozna bo nie sprawdzalem. Zmiana oleju 20 dolarow.Nie mam pojecia wiec ile pali wiec wybralem na oko te 3 rzeczy pod spodem.
~LUKI
Kombi 1.9 i 88KM 65kW
hmmm jak to opisac czy duzo czy nie???,,,,,,,, powiem tyle trasa 7-8,,,,,,,,,,,,na miescie od 8-10 a w zimie moze i wiecej ale jest o.k jak na takie auto za takie pieniadze i za taki komfort
~stef1@wp.pl
Kombi 1.9 i 88KM 65kW
W mieście ok. 12l gazu, na trasie 8 l. Naprawy oby jak naj rzadziej. Ceny orginalnych części zbyt duże więc szukam zamienników, od Mazdy, Sierry... Chętnie wymienię się doświadczeniami