Lista ocen Ford Escort III Hatchback 1.6 D 54KM 40kW 1984-1986 (9) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tempra 2.0
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
Silnik dla mnie jest niezawodny, gorzej z elastycznością, Jest wolny i małodynamiczny , ale za to ekonomiczny średnio 5l/100km. Zima przy minusowych temp (ponizej 10stopni) małe problemy spowodowane zamarzaniem paliwa.. denaturat niezbędny!! Użytkuje go od siedmiu lat auto w moich rękach zrobiło ponad 240tys km.[gdy go zakupiłem miał 54tys km pewnie juz z raz sie przekręcił licznik] ale godne podziwu jest to że pasek rozrządu przez...
~pechozol
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
nie ma co narzekac na silnik jest to aje... w tym samochodzie i chyba jak ktos powie żle na ten model silnika to bedzie głupi zero problemów...(nie mówie o rozruszniku czasami szwankują szczoty ale to rzadko)
~tery
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
ogilnie sie sprawdza,ale brakuje mu dynemiki ale czego morzna wymagac od takiego mułowatego modelu rodzinnego ten model jest przeznaczony dla emerytów bez kasy
~Paweł
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
dodanie militeka poprawiło parametry, spadło spalanie o około 0,5l/100, ponadto silnik wyraźnie ucichł
~forestGP
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
Duże problemy z uruchomieniem od zera stopni w dół. Ale przebieg robi swoje. Silnik oszczędny ja szlag.
~fan escortów
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
na wolnych obrotach troche częsie (poduszki pod silnikiem pewnie padły)
~poczta@mikrofonika.net
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
no nie ma sie co spodziewać brzęczącej pszczólki. to raczej mini traktorek.
~chinsky
Tyka jak zegarek,0 wycieków.Jestem pod wrażeniem
~Kuchcik , el_kuchcik@o2.pl
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
jak na te latka ; oczywiście bez remontu
Ford Escort III Hatchback