Lista ocen Ford Escort IV Hatchback (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~artur_kubisztal@interia.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
zużycie paliwa (miasto/trasa/przeciętne) benzyna 7l/5,5/6 gaz 9/7,5/8 przeglądy ze względu na gaz droższe - 160 zł raz w roku. Naprawy wykonuję u znajomego więc ceny mogą nie być adekwatne, ale co do tej pory wymieniłem: rura wydechowa (całość)- , wszystkie amortyzatory, akumulator,żarówki,przewody wysokiego napięcia, tarcze hamulcowe, drążki i końcówki drązków kierowniczych, lewy wahacz, klocki hamulcowe, reflektory przód. To raczej...
~Focus.
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Jak na taki mały silnik mógłby palic mniej. Nie jestem w stanie opisać dokładnie zużycia paliwa ale w mieście sprawdzałem i wyszło 9-10,1 l/100km - Pb 95 /10-11 l/100km LPG (okres zimowy, włączone swiatła, radio 4x50W,wentylacja na II poziomie, dość czesto wycieraczki i ogrzewanie tylnej szyby. Straszne korki czasem stanie po 50 min na trasie o długości 4km). Resztę danych podaję z informacji jakie udzielił mi poprzedni właściciel.
~dzivak
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Samochód, który serwisowałem sam, aczkolwiek naprawiałem tylko usterki uniemożliwiające dalszą eksploatację. W sumie nie palił dużo, w mieście maksymalnie 12 litrów przy ciężkiej nodze, w trasie ok. 10 litrów, mowa o gazie, na benzynie nim praktycznie nie jeździłem.
~Damian
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Średnie spalanie gazu w cyklu mieszanym - około dziesięciu litrów, co daje nam 20-25 złotych za 100 kilometrów. Tania jazda, i czego tu chcieć więcej. :) Ceny części przeciętne, jak do większości niemieckich samochodów. Dostępność części niezła. :)
~Maciek Bolesawiec
Hatchback 1.6 90KM 66kW
No i to cojest zmorą każdego auta zasrane spalanie. U mnie max wynosi 9.5 l na100km w zimie przy ciężkiej nodze średnio trasa i miasto pali 8l do 8.5l na 100. minimalnie spalił mi jakieś 6.2 l na 100 przy spokojnej jeździe na trasie około 350km
~moteq
Hatchback 1.6 XR3i 105KM 77kW
Jakby sie nie jezdzilo pali dyche i nie da sie tego zmienic a to jest calkiem sporo. Jednak wszystkie auta na K-jetronicu tak mialy. Ceny czesci sa przecietne, to ten sam poziom co vw i opel. Dobrze ze nie sa drogie bo czesto trzeba po nie siegac.
~optymista79@wp.pl
Hatchback 1.6 D 55KM 40kW
Bardzo ekonomiczny. Spalanie na trasie 4-4,5L/100km miasto 5-6L/100km. Pod tym względem śmiało może się równać z najnowszymi silnikami diesla. Niskie ceny częsci zamiennych i dobra ich dostępność
~sylwek_g
Hatchback 1.4 73KM 54kW
mam LPG od 4 lat. jeśli chodzi o spalanie to nie mam uwag. pali ok 8.5 na trasie a 10 w mieście /100km, dodatkowy plus to tanie częsci zamienne i dotępnośc zamienników
~Poznaniok
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Zuzycie paliwa podalem wyzej, naprawiam wszystko sam wiec nie ma problemu ale ceny w serwisie sa kosmiczne, za samoregulator z tyłu chcieli 200zł ponad!

Usterki Ford Escort IV

Ford Escort IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~eMWu^
Hatchback 1.3 60KM 44kW
1.3 69KM jest bardzo przyjazny dla nas na stacji benzynowej. Spalanie w trasie na poziomie 4,5-5,5L/100KM (zależy od jazdy - mi średnio 5,5)
Ford Escort IV Hatchback