Lista ocen Ford Escort IV Hatchback (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Skrzynia pięciobiegowa. W moim egzemplarzu działała bez zarzutu - biegi wchodziły dobrze i precyzyjnie. Problemem była redukcja do \"dwójki\" w trakcie jazdy - trzeba użyć dużej siły, by bieg wszedł na swoje miejsce. Często występują problemy z włączaniem wstecznego - puszczenie, i ponowne wciśnięcie sprzęgła pomaga. Dwójka mogłaby być krótsza.
~Poznaniok
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Skrzynia tez srednio, mam skrzynie \"czworke\", lecz mozna zapomnieć o gwaltownych redukcjach bo ten bieg poprostu nie wejdzie albo trzeba uzyc wiekszej siły! Bardzo za to mi sie podoba bieg pierwszy- bardzo dlugi i mocny
~rex
Hatchback 1.6 XR3i 105KM 77kW
samochod przyspiesza na pierwszych 4 biegach badzo dobrze. 5 to juz tylko nadbieg. Szybciej na 4 dojdzie do 180km/h od powiedzmy 140km/h niz na 5. Dzieki temu w sumie przy 160km/h na 5 ma tylko 4tys wiec w miare ekonomicznie.
~Maciek Bolesawiec
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Wszystkie biegi jak dotąd wchodzą bez problemów. Jedynie czasami mam problem z wbiciem wstecznego albo nie wchodzie i trzeba puścić sprzęgło i zrobić to ponownie albo coś zaskrzeczy ale bieg jest wbity.
~Heniu
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Co do skrzyni biegow, nie wiem jak to sie udalo ale poprzednia sie zatarla (olej gdzies uciekl :-/ ) kupilem uzywana i dalej jezdzi super tylko jakby obroty troche wieksze przy tych samych predkosciach.
~stafcio
Hatchback 1.6 Turbo RS 132KM 97kW
skrzynia biegow ma idealne przelozenia. niskie biegi do 3 są krotkie przez co szybko przyspiesza. ok 8 sek do setki. piątka jest na tyle długa ze mozna jechac ponad 210km/h
~Marceli szpak
Hatchback 1.4 75KM 55kW
osobiście wkurza mnie 4 bieg tzn.mam wrazenie ze żle ukształtowano przełozenie z 3 na cztery,jak w wiekszości opisów na forum mam problemy z wrzuceniem biegu wstecznego
~moteq
Hatchback 1.6 XR3i 105KM 77kW
Biegi da sie bardzo szybko zmieniac i nie zgrytaja ale praca lewarka jest malo precyzyjna. Szybko mozna ja uszkodzic. Psuja sie lozyska na walku
~optymista79@wp.pl
Hatchback 1.6 D 55KM 40kW
Jak w większości Fordów obsługa skrzyni wymaga przyzwyczajenia, biegi chodzą lekko. Biorąc pod uwagę wiek samochodu, spisuje się znakomicie.
Dziennik kosztów dla Ford Escort IV Hatchback
7,7
~Król Marcin
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia biegów też bardzo dobrze działa lecz nieraz Są kłopoty z biegiem wstecznym wyskakuje ale to pewnie przez ząb czasu
Ford Escort IV Hatchback