Lista ocen Ford Escort IV (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jakubtuzimek@op.pl
Hatchback 1.6 XR3i 105KM 77kW
Poważne usterki zdażają sie bardzo rzadko lecz jeśli już to tylko usiąść i płakać... Ale nie nad autem lub ceną części która \"padła\" (choć niektóre nietypowe w aucie 20 letnim mogą stważać problem w znalezieniu lub czasami są też kosztowne) tylko nad wiedzą mechaników, którzy często tłumaczą się w takisposób: -mógłbyś sobie kupić coś nowszego lub -no wiesz jest dużo takich mechaników którzy o abs-ie napędzanym paskami nigdy nie słyszeli albo...
~Maciek Bolesawiec
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Jeżeli dbasz o auto to nie ma takei opcju by coś poważnego sie w nim zepsuło. rzgularnie wymieniaj pasek rozrządu bo jak on rupnie to masz taką lipe że to już huj. Sprawdzaj co jakiś czas płyny w silniku. (olej, płyn chłodniczy, chamulcowy, płyn od abs oraz wspomagania) dbaj również o stan podwozia przegubąw tuleji i innych. w moim przypadki nie zdarzyła sie jeszcze żadna powąna awria.
~Damian
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Ani razu nie zawiódł mnie na drodze. Poważną usterką, był uszkodzony tłoczek tylnego hamulca, i urwana linka od hamulca ręcznego. Reszta - w normie. Samochód można nazwać bezawaryjnym, porównując do późniejszych Escortów, w których siadała elektryka.
~Heniu
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Zakupiony zostal 6 lat temu z przebiegiem 180tys do wymiany bylo sprzeglo od tego czasu jak pisalem wyzej padla skrzynia biegow (koszt 450zl z wymiana - skrzynia uzywana z escorta mk5). Teraz przebieg 232tys, nigdy w trasie nei zawiodl
~piciu
Hatchback 1.6 D 55KM 40kW
Niestety wiek auta robi swoje - pęknięta sprężyna przednia, amortyzatory w rozsypce, tylni jeden nie trzymał i co dziwne usterki były w lewej stronie a prawa siedziała. Koszty były zbyt duże więc znalazł się nowy nabywca z użytkiem na części.
~Darek
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Poważnych usterek silnika poza potencjometrem przepustnicy i popychaczami zaworów brak. Ale na razie działa. Najgorzej wypada tutaj blacharka. Auto gnije na nadkolach i progach. Naprawa będzie kosztować ok. 1200 zł. :/
~Mariusz
Hatchback 1.6 XR3i 105KM 77kW
Gdyby nie jesna sprawa to dalbym 5 W zime spalila mi nie czesc instalacji prawdopodobnie woda dostala sie na skrzynke bezpieczników ale juz jezdzi ale ze mnie lubi to pod samym domem wiec odpalo holowanie :)
~pex
Hatchback 1.6 90KM 66kW
niestety ... poko co nie moge powiedziec wiele dobrego: drazek kierowniczy, popychacze zaworod, cylinderek, rozrusznik, gaznik ... sporo tego bylo... ale mam nadz.ze juz teraz bedzie wszystko na cacy
~rydzadam
Hatchback 1.6 102KM 75kW
Marny układ wydechowy, za delikatne zawieszenie przednie, popychacze i uszczelniacze zaworów, sprężyny, poza tym praktycznie nic, a auto mam na oku od nowego, a jeździłem nim od 1996 do dziś. Dlatego ocena 4.
~Lisu
Hatchback 1.4 73KM 54kW
Bardzo rzadko jakies naprawy. Jesli juz to drobnoski wrecz ekploatacyjne (amortyzatory, drazek kierowniczy i wachacz - tyle musialem zmienic poczas przejechania 130 tys. km. Teraz nalezy zmienic amortyzatory).