Lista ocen Ford Escort V Hatchback (117) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Największa bolączka tego samochodu to RDZA. Wszechobecna i nie do wyplenienia, progi, nadkola, elementy silnika, układu kierowniczego oraz zbiornika paliwa. U mnie największymi awariami było między innymi: niezwykle szybkie wyczerpywanie się układu hamulcowego, dziurawy wydech, transformator padł, wymiana wachaczy przednich, wymiana sprężyn i amortyzatorów, spawanie części belki podtrzymującej tylną oś - RDZA, przez nieszczelne uszczelki...
~Banan 19 lat pabianice
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
drobne usterki: wymienialem pasek klinowy łorzysko, tlumiki. drogi tlumik srodkowy konkretnie do tego modelu rocznika i silnika tzn 1.8 D 91r 3-drzwiowy hatchbag, ponad 200 zl ale mozna ominac ten problem i przerobic tlumik od nowszego modelu. kolejna usterka bylo sprzeglo na ktore w sumie wydalem 450 zl (docisk pękł i tarcza do nabicia) musialem wymienic jeszcze zamek pasazera poniewaz wlamali mi sie do auta a mam cantralny wiec...
~buli
Hatchback 1.6 105KM 77kW
lista awarii mojego forda w 1 roku eksploatacji: - wymiana wahacza, wymiana szyby przedniej (pekla ot tak sobie), wymiana poduszki skrzyni biegow, wymiana mechanizmu regulujacego obroty (nie spuszczal z 2,5 tys/min nawet po rozgrzaniu). w drugim roku juz "tylko" musieli mi wymienic wentylator od chlodnicy bo przestal dzialac. oczywiscie po pierwszym roku od razu wykupilem przedluzona gwarancje!i poza tym pare innych usterek mniej lub...
~Dym
Hatchback 1.3 60KM 44kW
W tak starych modelach to raczej sporo... W moim odczuciu nie jest najlepiej ale mogło być gorzej. Musiałem wymieniać całe hamulce (tarcze też), sprzęgło (też razem z tarczą), połatać podziurawioną od rdzy podłogę i jeszcze kilkanaście innych napraw. Ale w sumie nie były one jakoś szczególnie obciążające- dużo zamienników i tana robocizna.
~Tomek
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Generalnie trzeba było wymieniać lub naprawiać części, które się zużyly w wyniku eksploatacji. W moim escorcie glównym problemem byla korozja, która dopiero po 3 latach była dość uporczywa, trzeba bylo podłużnice wzmocnić, progi sie sypały, no i oczywiście nadkola i wlew paliwa zostały zaatakowane;)
~Łukasz
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Przy 160000km padł potencjometr położenia przepustnicy (nowy ok 350zł), rozsypał się katalizator i tłumik końcowy, pojawiła się rdza na tylnich nadkolach oraz przy wlewie paliwa (profesionalna naprawa kosztowała 1000zł). Przy 228000 strzeliła linka od sprzęgła i trzeba było holować auto.
~Kris
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Przy przebiegu w granicach 270 tys. leci po kolei wszystko. Pompa wody, alternator, rozrusznik, sprzęgło, przełącznik pod kierownice, który psuje się z niemożliwą częstotliwością, a kosztuje 250zł. Karoseria rdzewieje na potęgę. Uważać na podłogę, szczególnie przy bagażniku. Łamie się.
~jery
Hatchback 1.3 60KM 44kW
wada jest brak ocynku niestety rudy atakuje na całości karoserji padaja skrzynki elektryczne a także wypalają sie styki kierunków przepala sie dośc szybko tłumik przy jezdzie na gazie zwykły blaszak rok i wymiana przy wiekszych przebiegach remont silnika nieszczelnośc przepala olej
~sowa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
auto ma dość słabą blachę- nadkola i okolice wlewu paliwa zżera korozja a na początku były spore kłopoty z elektryką, po wymianie rozrusznika, 2 przewodów i akumulatora, wszystko się uspokoiło, teraz od 2 lat mam spokój, poza tym wszystko w porządku
Dziennik kosztów dla Ford Escort V Hatchback
12,0
~Wojtek
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Polecam serdecznie dać do przeglądu skrzynkę bezpieczników (ale nie do kowala ani zduna, musi być prawdziwy elektryk!). Wypalają się gniazda od przekaźników i zima można mieć przykrość (np. auto nie chce zapalić na rozruszniku, a popchnięte pali od razu).
Ford Escort V Hatchback