Lista ocen Ford Escort V Hatchback (136) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~koroscielm@wp.pl
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Brak wspomagania czasami dobrowadza do grymasow na twarzy, ale mozna sie przyzwyczaic. Zakrety zbiera swietnie, na poczatku czulem sie w nim niepewnie, pozniej, systematycznie bralem je coraz szybciej, teraz te ktore bralem przy 60, spokojnie zjadam przy 100, przyjemna rzecza w takiej sytuacji jest redukcja do 4 i dodanie essiemu małego kopka przy wychodzeniu z luku. Ale ogolnie samochodzik miekki.
~MadmaX :)
Hatchback 1.8 16V XR3i 105KM 77kW
silnik doskonaly ,niezwykle osiagi naprawde 1,8 bezyna 105 konna jezdzi niezwkle dobrze moge powiedziec ze na 3 bieku auto jezdzi prawie 140 km/h na 4 ok.190kmh a na 5 208 kmh udalo sie a o przyspieszeniu niebede pisał :) do 160 170 km/h wspaniale naprawde ! pod warunkiem przeciagniecia obrotomierza conajmniej do 5000tys.
~Bonzo
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Wytrzymałe zawieszenie. Po 4 latach eksploatacji pierwsza interwencja mechanika w układ jezdny. Rewelacja! Zawieszenie idealne na nasze drogi. A prowadzi się przeciętnie, żadnych rewelacji. Wersja bez wspomagania kierownicy ale i tak pracuje lżej niż w Golfie ze wspomaganiem.
~wojt
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
w mojej sztuce poszedł tylki amortyzator reszta amorkow tez jest sfatygowana jedzie sie jak w hałaśliwej misce z budyniem, hamulce raczej takie sobie, kierownica lekko chodzi pomimo braku wspomagania, gdyby nie wysłużone zawieszenie to jezdzi sie calkiem dobrze
~jery
Hatchback 1.3 60KM 44kW
komfort jazdy jest dośc dobry choc bez porównania do peugeota 406 którego mam obecnie, duzo jezdziłem escortem 6 lat raz na rok trza wymieniac tuleje wachaczy ale to nie dziwne przy stanie naszych dróg to jest zrozumiałe przy dobrych oponach dobrze trzyma sie drogi
~sowa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
dość twardy jak na jazdę po naszych miejskich ulicach, jak to się mawia coś za coś... przynajmniej dziury nie są mu tak straszne i nie trzeba co chwile wszystkiego wymieniać jak to ma miejsce w francuzach, w trasie na A4 stabilny i wszystko ok :)
~jasny
Hatchback 1.4 71KM 52kW
moze i na zakretach jest dobry, ale wygodny to napewno nie, czuc kazda nawet najmniejsza nierownosc a widomo jakie mamy drogi:) szybko pada przednie zawieszenie i jak nie ma wspomagania to manewrowanie na parkingu jest po prostu masakra
~Loy (26 lat)
Hatchback 1.8 16V XR3i 105KM 77kW
cóż raczej twardy,w zakrętach przewidywalny ale ostroznie bo mam seryjne (za wąskie)opony . Zużył się szybko bo juz słyszę tłuczenie z przodu . amory jeszcze fabryczne ale dla tylnich nadszedł juz ich kres.Swietne hamulce!!! niemam ABS-u!
~Andrzej "Andy"
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Całkiem niezłe zawieszenie, wszystko zależy od jakości wymienianych podzespołów (tuleje, gumy stabilizatora czy końcówki wahaczy, itp.), lepiej wydać ciut więcej na orginalną część, niż kupować podróbki, na dłuższą mete te drugie się nie sprawdzają.
Dziennik kosztów dla Ford Escort V Hatchback
12,0
~chasmo@WYTNIJ_TO.poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 74KM 54kW
Wyją trochę chyba łożyska przednich kół, skrzypi i trzeszczy lewe przednie zawieszenie, WD40 pomaga na jakiś czas, luzów nie ma, ale zauważyłem, że gumy na wachaczu są rozerwane. Prowadzi się bezproblemowo! za niski, ale fordy już tak mają.
Ford Escort V Hatchback