Lista ocen Ford Escort V Hatchback 1.4 71KM 52kW 1990-1992 (46) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~virus.ja85
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Z silnikiem nie mialem najmniejszych problemow.odpalal przy najwiekszych mrozach.jeli sie tylko wymienia terminowo paski i oleje to zadnego problemu nie bedzie.jezdzi na gazie a mimo to nie stracil na elastycznosci dzieki dobremu komputerowi sterujaym instalacja lpg.moglby byc mocniejszy ale ja nie nazekam.jadac w 2 osoby nie wyczowa sie niedoborow mocy gorzej z kompletem i po gorzystym terenie.
~Zadowolony właściciel Forda
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Silnik naprawdę nie zawodny.Bardzo elastyczny ale za to dużo potrafi spalić i przyspieszenie też nie jest szokująco dobre.V-max kiedy ja jechałem to 160 podobno kiedyś ktoś nim szybciej jechał.Ale przyspieszenie na trasie gdy mijam inne samochody mogłoby być lepsze ale niestety.Za to odpala bez problemu latem,zimą i ogólnie nie ma z nim problemów a to najbardziej cenie.
~Angel22125
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Nie zawiodl mnie ani razu, nie bral oleju mimo przejechanych 250000km. Jednak jest troche mulasty, dziwnie chodzil na wolnych obrotach i sporo potrafil spalic, tych 71 KM nie odczuwa sie. Podobne przyspieszenie jak polonez 1,6 Moja ocena to takie troche wiecej niz 3.
~ANTY ESCORT!
Hatchback 1.4 71KM 52kW
chodzi jak śrutownik bijakowy do kasztanów... charczy i szczeka gorzej niz moj pies, przy wyzszych obrotach probuje wyskoczyc z ramy, powyzej 3000 obrotow tylko halasuje, a nic szybciej nie jedzie optymalne obr to 1500-2700 pozniej halas i nic wiecej...
~escort 91
Hatchback 1.4 71KM 52kW
1.4 to silnik ekonomiczny ale powiedziałbym raczej dla ludzi nie oczekujących zbyt wiele. W trasie ekonomiczny, chodzi cicho i równo. Optymalna predkość ale tego silnika to 100-120 km/h
~Wuipe
Hatchback 1.4 71KM 52kW
przy takiej mocy cudów nie ma, ale problemy z przyspieszaniem zaczęły się dopiero po przebiegu 200k, najprawdopodobniej w skutek przegrzania silnika
~Bronek
Hatchback 1.4 71KM 52kW
1.4 niepolecam w tej budzie,jest poprostu zasłaby(duza masa auta),silnik przecietny jesli chodzi o kulture pracy i elastycznosc
~Mario
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Calkiem dobry, przy tak niewielkim ciezarze 76 KM radzi sobie przyzwoicie. Mozna go rozbujac nawet do 183 km/h
~pitrix
Hatchback 1.4 71KM 52kW
silnik nie zachwyca osiągami i przy tym przebiegu już bierze trochę oleju, ale jak na te lata i tak się dobrze trzyma
~michall
Hatchback 1.4 71KM 52kW
silniczek....coz..niby nie ma z nim problemow ale zdecydowanie za malo dynamiczny:( a przy tym pali tyle co alfa romeo...
Ford Escort V Hatchback