Lista ocen Ford Escort VI Hatchback (211) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Rewelacji nie ma, czuć wszelkie dziury, bardzo sztywny tył, nawet na nowych amortyzatorach. W momencie gdy siada dwie osoby, tył juz wygląda auto sportowe i można zbierać wszelkie odpadki na ulicach podwoziem. Prowadzi się dobrze, auto proste do wyczucia, lecz nie do rajdów, pokonując zakręty sprawia bardzo delikatnego i jakoś nie zachęca do "wiekszych" szaleństw. Przy większym obciążeniu sprawia trudności w manewrowaniu po mieście gdyż nie...
~ stepidar@interia.pl
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Znacząco bardzo dobrze, lepiej niż wielu konkurentów, zachowując nieco komfortu. BARDZO pewny w zakrętach (alu FORD Ronal 15" + DUNLOP SP Sport 195/50/15). Maksymalne prędkości na autostradzie 180 km/h (z góry nawet 190) nie pozbawiają kierowcy uczucia, że to on kieruje. Największa frajda i atut tego auta. W zimie trochę słabo:jest za niski. Coś za coś.
~Rafi
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Zawieszenie dużo twardsze niż w samochodach podobnej klasy, przez co escort minimalnie traci na komforcie, ale za to bardzo zyskuje jeśli chodzi o pokonywanie zakrętów i jazdę po naszych nierównych drogach (koleiny) jak również wzrasta żywotność całego układu jezdnego, który może poza końcówkami drążków stabilizacyjnych jest bezawaryjny
~ratay
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie podoba mi sie charakterystyka zawieszenie ktora w moim fordzie jest bardzo meikka... przeszkadza to w dynamicznym pokonywaniu zakretow. Przod lubi wtedy delikatnie uciekac. Do spokojnej jazdy jest znosne... przy komplecie pasazerow i predkosciach wiekszych niz 120 robi sie strasznie.
~Marek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Posiadam wersję 2-drzwiową i nie wiem jak reszta ale mój posiada twarde zawieszenie dzięki czemu świetnie zachowuje się na zakrętach i doskonale trzyma sie drogi. Jest jednak minus takiego zawieszenia, mianowicie gdy droga zrobi się bardziej wyboista wtedy trzba zwolnić z wiadomych powodów.
~Mazi
Hatchback 1.8 i 16V 105KM 77kW
Najmocniejsza strona mojego autka. Zawieszenie jest obniżone a opony mają rozmiar 195/50 więc fura trzyma się drogi znakomicie. Niestety ten "tuning" robiony był niefachowo w niemczech i przez to przy pełnym ociążeniu tylne zawieszenie "dobija". O komforcie też można pomarzyć. No ale coś za coś.
~Kamil
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Autko naprawdę fajnie się prowadzi, jednak jest nieco za miękkie. Z drugiej strony medalu daje całkiem przyjemny komfort jazdy, i nawet trasa rzędu 500 km nie wyniszczyła mnie do końca, ale z kolei trwałość przeciętna. Szczególnie często pękają osłony wewnętrznych przegubów.
~Pablo
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Układ jezdny w miarę precyzyjny, wspomaganie chodzi bardzo dobrze. Niestety przednie zawieszenie nie wytrzymuje, naszych dróg i średnio co 15-20 tysięcy trzeba wymienić tuleje, wsporniki. Jeśli ktoś nie robi 100 tys. rocznie to koszt jest nieduży. Ogólnie jest OK.
~Łyyysy
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogólnie dobrze, ale wg mnie zbyt lekko chodzi kierownica i nie czuje się auta.Poza tym miękkie zawieszenie nie pozwala na szybkie wejście w zaktety!:( Ma miękkie zawieszenie wieć na polskie drogi jak znalazł, ale stuki nie do wytrzymania(siadaja często łaczniki stabilizatorów)!!!

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~guska_c@interia.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Czy ktos moze wie co to moze byc? Przednie zawieszenie trzeszczy jak stara wersalka...?? ;-)) Kilka warsztatow twierdzi ze wszystko OK...?? Po spryskaniu plynem WD40 czesci gumowych w przednim zawieszeniu pomogo na kilka dni!! Moze macie lepszy sposob?? POMOCY ;))
Ford Escort VI Hatchback