Lista ocen Ford Escort VI Kombi (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czarnowąs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
spalanie paliwa w normie , wymieniłem 2 razy pompe wody nowa 200 zł przełaczniki pod kierownica 230 zł uwaga na używane dużo odmian jest cieżko spasować naprawiać nie warto wymiana rozrządu ok 360 zl drogo chyba łaczniki drazkow stabilizatora 60 zł rozleciały sie po3 miesiacach , klocki tanie ,tłumik ostatni 100 zł ,
~kniaź
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Jeździ w miarę tanio, ale wymiana rozrządu to koszt około tysiąca złotych (chyba, że darujemy sobie pompę wodną, czego nie polecam). Nie wolno zaniedbać żadnego drobiazgu w silniku, bo koszty napraw są droższe niż w merolu. Odkładajmy 100zł za każdy przejechany tysiąc kilometrów i będziemy na bieżąco.
~Makler
Kombi 1.4 73KM 54kW
W trasie przy pełnym ładunku (jeżdżę dość sporo w długie trasy) spalanie około 5,8l/100km (ale przy prędkości do 100km/h i spokojnej jeździe). W mieście około 8 a zimą to nawet 15l (przy -15-20st). Średnio można założyć, że spala około 7,5l/100km. Jak na ten silnik to jest ogólnie nieźle.
~Piotr, FORD Escort 1,6+gaz 16V 90KM
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Moim zdanie nieźle. Części w cenach umiarkowanych, mechanicy też nie zdzierają - to nie nowa E klasa, że podjeżdża bogacz, więc go kasują :) Spalanie chyba tez niezłe - gaz: trasa 8,5l, miasto 11,5l z klimą, no chyba, że bardzo się spieszę to nawet w ziemie 13l może wypić.
~pf
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Duże spalanie, szczególnie w miescie to nie jest auto do jezdzenia do pracy, szczególnie w zimie. Żłopie benzynę jako smok, chociaz staram się jezdzić bardzo ekonomicznie szybko zmieniam biegi do piątki, hamuję praktycznie tylko silnikiem. Na trasie spoko.
~Vanos83
Kombi 1.3 60KM 44kW
Duzo pali jak na 1.3. Trasa 7/100. Co miesiąc część wyplaty musialem przeznaczac na naprawe usterek. Bardzo korniki (rdza) lubuja sie w escortach, tanie czesci, ale kilka lat temu, jak go posiadalem to czesci takie tanie jeszcze nie byly. Odradzam!
~Seba
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na takie auto (i wielkosc i wiek), to bardzo dobrze. Przy dlugich trasach spalanie to okolo 5,5 l/100 km (a auta wcale nie oszczedzalem - nawet na autostradzie 170km/h). Srednio przy jezdzie mieszanej 6,5 litra czarnulki na 100 km. SUPER.
~KonradO konrad888@autograf.pl
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
kiedyś (500tys) od 6.0ON w trasie do 9ON po mieście przy ciężkiej nodze, teraz (ponad 670tys) od 9 w trasie (170km/h) do 15 miasto ( ciężka noga ), cześci dość tanie (zapomnijcie o ASO) i łatwo dostępne
~Rumcajs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tu już gorzej nie wiem czy tylko mój egzemplarz tak miał, ale w trasie przy spokojnej jeździe potrafil spalić 8,5 litra benzyny
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI Kombi
10,7
11,6
~cissco83
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
to benzynozerca jak na tak maly silnik to katastrofa dobrze ze byl gaz chociaz przez to strasznie slaby nie polecam
Ford Escort VI Kombi