Lista ocen Ford Escort VI (264) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 281 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mexykanin500
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Nie znam cen części, bo odpukać jeszcze nie było zbyt wiele napraw przez całe 17 lat eksploatacji. Jedną z droższych imprez jest wymiana silnika krokowego, które lubią padać w Escortach (u mnie zdarzyło się to raz), z tego co pamiętam koszt nowego + wymiana to coś ok. 500 zł. Po za tym żadnych poważniejszych napraw nie było, koszt np. przewodu hamulcowego to ok. 60 zł z małym haczkiem. Spalanie, to inna bajka. Mój kiedyś palił 8 litrów w...
~Rastan
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mało pali jak na silnik 1.6. Od 6 (lato/trasa) do 9.5 (zima/miasto). Zaznaczam jednak, że nie jeżdżę zbyt szybko, tak do 120 km/h. Powyżej 120 może brać więcej benzyny. Części orginalne stosunkowo drogie, jednak jest dużo tanich zamienników. Przykład, pasek rozrządu Ford - ok. 500 zł. z gwarancją na 100 000 km, natomiast Good Year ok. 250 zł. (gwarancja na 60 000 km). Escorty są popularne, jest ich dużo, są dobrze poznane przez mechaników i...
~Sławek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik na swoje osiagi PALIWOŻERNY, ja miałem Gaz, więc nie bolało najgorzej.Części jak do fordów - drogie. Ceny napraw, wiadome cena zależy gdzie robisz.Ja z takim rocznikiem nie wybrał bym się do ASO. Raz się wybrałem na odblokowanie i wymianę zamka wstępny kosztorys 560.0 zł. i 50 z góry za" tylko oglądnięcie" Podziękowałem i zrobiłem to w warsztacie za niecałe 200zł. Wiadome na nich tez trzeba uważać...........
~emg
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
hmmm, spodziewałem się wszystkiego, ale że przy 130 na trasie łyknie 8 l ON, to trochę przesada... ale wystarczy jechać 110 i wszystko wraca do normy czyli 5,2. To chyba wina słabego silnika przy dużej masie autka. Części tylko zamienniki (w końcu to często też firmowe części) naprawy samodzielnie, lub u znajomego mechanika, części tanie i dużo, samo autko dość proste w konstrukcji.
~Królik
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Auto przy naprawde dynamicznej jeździe w trasie z dużymi prędkościami na oponach o szerokości 215 pali ok. 10l gazu. Spokojnie można zejść do 8 litrów i również nie być wyprzedzonym przez inne auta. Po zmianie na opony zimowe 185/60/14 spalanie spada o ponad litr. Koszty napraw są niewielkie pod warunkiem że montuje sie części renomowanych producentów i robi wszystko na czas
~werser
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jesli chodzi o spalanie to tragednia silnik o pojemnosci 1.6 i spalanie 10l benzyny tragedia!!! jednak faktem jest ze nie spalil wiecej niz te 10l, w trasie spalanie lepsze jednak i tak niema rewelacji. Jedynym plusem tego wszystkiego jest to ze czesci sa tanie jak barszcz no i autko najlepiej z niemiec, ja takie mialem i jedyne co wymienialem to przeguby i tyle. :)
~SebownikilleR
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
tu się mozna rozpisywać zaczne od zalet więc cześci są smiesznie tanie (jak do poloneza) jesli nie kupuje sie zcesci marki "ford" naprawde nie ma problemu z utrzymaniem eskorcika w nalezytym stanie, natomiast zuzycie przy tym silniku jest kosmiczne dla przykładu katalogowo w miescie ma brac 10.8 L/100km mi zasysa z baku 13 :-/ w trasie jest lepiej bo mozna zejsc nawet do 7.8/8 L
~ciubasa
Hatchback 1.3 60KM 44kW
spala w miescie w granicach 6,5l-7 na 100 trasa to bardzo mało 5l-5,5 l na 100 przy pretkosci 100km na h przejechałem nim jakies 50 tys jedyne co naprawiałem to pekła linka od gazu i po zimie miałem luz w lewym kole ale to norma przy takich polskich drogach,równiez wymieniałem tarcze sprzegłowa sprzegło i łozysko a tak odpukac - tyle ze czesci niesa takie tanie
~czarnowąs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
spalanie paliwa w normie , wymieniłem 2 razy pompe wody nowa 200 zł przełaczniki pod kierownica 230 zł uwaga na używane dużo odmian jest cieżko spasować naprawiać nie warto wymiana rozrządu ok 360 zl drogo chyba łaczniki drazkow stabilizatora 60 zł rozleciały sie po3 miesiacach , klocki tanie ,tłumik ostatni 100 zł ,
~Josh
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Spalanie zawsze wychodzi 11,7l/100. Jeżdżę bardzo dynamicznie na różnych trasach i muszę przyznać, że silnik ma moc. Mam zainstalowaną instalację I generacji i spalanie może takie być, nie mam zamiaru zubażać mieszanki, żeby nie zajechać silnika. Oszczędność jest, a różnicy w jeździe nie ma.