Lista ocen Ford Escort VI (289) - Silnik

Na liście zabraknie 256 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Balogh baloon007@tlen.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
No więc na początek plusy. Silnik nigdy nie zawiódł, zawsze dowozi do celu. Niestety głośny, tłuką zawory, regulowane często. Silnik staje się na pewien czas naprawdę cichy jak na jego możliwości. Fajnie się nim jeździ, demonem prędkości nie jest, zapakowany zestawem bębnów z cięzarnymi statywami, to samo się tyczy pasażerów niestety czuje obciążenie i zanim wyprzedzimy to trójkę trzeba mocno rozpędzić zeby poszła. Na szczęscie nie ma...
~pf
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie lubi niskich obrotow, trzeba szybko zmieniać biegi na wyższe do prędkości docelowej. Jak na masę auta silnik za słaby. Jeśli tracisz moc koniecznie wymień świece (na NGK) i kable odzyskasz 20 KM. Przy pełnym załadunku 4 osoby plus 100 kg bagażu, robi się niebezpiecznie przy wyprzedzaniu. Pasek rozrządu zamiast łańcucha. Jak tylko kupiłem to wymieniłem rozrząd i dobrze bo była uszkodzona rolka. Silnik nie bierze oleju. Jak na taki przebieg...
~Geno
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Silniczek bardzo dobrze wkręca sie na obroty,jest dość elastyczny i nie muszę go trzymać na wysokich obrotach z racji maxymalnego momentu obrotowego poniżej 3000 rpm. jeżeli chodzi o przebieg,rzeczywisty szacuje na okolo 140000 natomiast stan licznika podpowiada kolo 193...pisze tak,bo znam dokladna historie autka,podobno byl jakiś bład kiedys w liczniku km..fordy maja do 99999 km licznik dlatego sam nie wiem ile jest dokladnie..ważne,ze hula...
~mexykanin500
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Kultura pracy na odpowiednim poziomie, elastyczność też całkiem dobra, można \"przyspieszać\" na piątym biegu już od 60 km/h. Chyba jedyny ale za to bardzo duży plus tego silnika to bezawaryjność, mimo przeszło 230 tysięcy przebiegu, w silniku nic poważnego nie było robione, ale to może zasługa niezbyt intensywnej eksploatacji i regularnych wymian oleju. Niestety sporo pali, ale o tym później.
~OK
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Do dupy tą są ludzie którzy uwarzają że tego samochodu z tym silnikiem nie opłaca się kupić. Małe zużycie paliwa 1.8D dostateczne osiągi, diesla się nie kupuje aby się ścigać a szybko też potrafi pojechać. Jest trwały pali na dotyk a w mrozy kilka minut i samochód jedzie jak jest mróz 0 stopni to nie ma prblemu z jego urochomieniem. Jedna rzecz do której można się przyczepić to że diesel HAŁASUJE.
~Adasso4
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Jak na tak malutki silnik to ciągle mnie zadziwia w porównaniu z innymi silnikami tej pojemności nawet na wtrysku (skoda felicja 1.3mpi, VW golf II 1.3 gażnik i 1.3 wtrysk jednopunktowy) jest naprawdę super Pamiętać nalerzy jednak o wymianie świec filtrów itp bo inaczej to zacznie chodzić jak sieczkarnia i w krótkim czasie go wykończymy. P.S. polecam stożkowy filtr powietrza i świece NGK
~maciasss1
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Szczerze odiedziczyłem to autko po starych, kupili go jak miał 4 lata teraz już prawie 13 i narzekać na niego nie mogę (wyprodukowany w Niemczech)....jeszcze nigdy mnie nie zawiódł (ani rodziców) od 3 lat jeździ na gazie i narazie jest OK. Jedynie można się przyczepić do wykończenia wnętrza. Zawsze coś trzeszczy, półkę tylnią cały czas słychać. Ale wszystko inne na +
~kriss
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
przez 2 lata żadne usterki kultura pracy bardzo dobra elastyczny 210000 km i żadnych dolewek do silnika od wymiany do wymiany 10w40 polecam każdemu ten silniczek do gazu kolektor aluminiowy tak że niski koszt założenia instalacji nieznaczny spadek mocy na gazie bez problemu 180 km h acha i nie kupujcie z silnikiem 1.3 to jest nie porozumienie a nie silnik
~emg
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Co tu wiele wymagać to słaby diesel, więc służy raczej do przetaczania autka, ale też nie szukam nim wrażeń. Jak na taki przebieg całkiem ładnie pracuje, brakuje niestety turbiny, bo od 100 km/h wyraźny spadek i tak małej mocy, w trasie kilka razy muszę się zastanowić, zanim coś wyprzedzę, czasem długo trzeba się wlec za tirem.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI
6,1
10,7
10,7
~Rafi
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Moim zdaniem negatywne opinie o fordowskim dieslu są wyssane z palca. Diesel, fordowski czy też inny, jest bardzo wrażliwy na wszelkie próby oszczędzania na regularnej wymianie podstawowych części eksploatacyjnych jak filtr paliwa, olej, świece czy akumulator, jeśli o to zadbamy będzie służył długo i cieszył wysoką kulturą pracy.