Lista ocen Ford Escort VII Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1995-2000 (56) - Ergonomia

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radoslaw_mikula@zelmer.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
przełączniki O.K., niewidoczna lampka w klawiszu lampy przeciwmgłowej tylnej - już kilka razy jechałem z włączoną i nie miałem nad tym kontroli - bo nie widziałem lampki, brak wskaźnika zapalenia świateł, brak lampki rezerwy paliwa, uderzam się ciągle głową o zamek otwartej klapy bagażnika (mam 1,80 cm wzrostu), nie ma co zrobić z korkiem wlewu paliwa - gdzie go położyć podczas tankowania, klamka otwierania bagażnika od środka samochodu w złym...
~Długoletni posiadacz forda escorta.
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Wszystkie przyciski pod ręką. Lusterka zewnętrzne może odrobinę za małe, ale widoczność w nich w porządku. Składana - dzielona tylna kanapa wykonana tak, by mniejsza część składała się po stronie pasażera, nie kierowcy. Idealne rozwiązanie, bo gdy trzeba zabrać długi przedmiot, to możemy jeszcze wziąć dwóch pasażerów. A Volkswagen, Audi i ich bracia (Seat, Skoda) mają odwrotnie.
~endrium@wp.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu. Z tyłu wystarczająca ilość miejsca, nikt nie narzekał. Fotele bardzo wygodne, po kilku godzinach jazdy nic nie boli. Wszystkie przyciski pokrętła itp bardzo ergonomicznie i intuicyjnie rozmieszczone. Duża pojemność bagażnika, możliwość składania tylnich siedzeń. Kokpit nie skrzypi.
~jerzorek@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
wkurza mnie brak kontrolki włączonych świateł pozycyjnych i mijania na tablicy rozdzielczej, włącznik tylnej wycieraczki do kitu-najpierw chodzi wycieraczka po suchej szybie a dopiero potem można włączyć spryskiwacz, auto nie jest dla palaczy, usytuowanie popielniczki wyklucza możliwość korzystania z niej przez kierowcę
~pszal@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Przydalaby się regulacja predkosci wycieraczek i wskaznik wlaczenia swiatel. Najgorszy jest piszczyk, który piszczy gdy sa wlaczone swiatla i otwarta maska z przodu lub tylu. Przy najmniejszej stluczce, tak piszczy, ze nie da sie dojechac do warsztatu
~mbq
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
brakuje wskaznika swiateł mijania na desce rozdzielczej, obrotomierza, nawalające pokrętło zmiany świateł, przy włanczaniu kierunkowskazów czasem załancza długie, siedzenia na dłuższą jazde sie nienadją twarde
~Tomex
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Tablica jest czytelna. Pewnymi mankamentami są: regulacja przednich świateł - często przysłonięta kołem kierownicy, brak kontrolki świateł pozycyjnych i mijania i usytuowanie popielniczki.
~RafiFordUser
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
2 lata starsze modele miały marna materiały. Ten po liftingu wydaje mi się, że jest ok. Poziom Golfa III. Dostęp do wszystkiego przyzwoity więc nie ma o co się przyczepić.
~ouragan
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Pełna wygoda, dobre fotele, dodatkowa "kołyskowa" regulacja fotela kierowcy. Wszystko pod ręką. Minusik za dziwne ustawienie pedału sprzęgła (subiektywna ocena).
~Honzik
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Tak jak ocena przeciętnie.Bez szału ale też bez większych zastrzeżeń.W porównaniu do innych marek dobra jakość plastików i wykończenia wnętrza pojazdu.
Ford Escort VII Hatchback