Lista ocen Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (131) - Ergonomia

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rraffall@ahoj.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
za mało schowków: dwa w drzwiach przednich i jeden tradycyjny po stronie pasażera to troszkę za mało. "schowek" między siedzeniami jest z założenia na kasety magnetofonowe. Mieszczą się trzy i to z trudem. Niezidentyfikowana kieszonka pod radiem mieści długopis ale jest za głęboka jak na niego. Niewygodny dostęp do świateł awaryjnych, kontrolki od świateł przeciwmgłowych zasłania koło kierownicy. Brak możliwości regulowania wysokości kolumny...
~pawel_przybyla@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo ladnie wykonane wnetrze; dobrej jakosci materialy, 8 lat a nawet rysy. Wygodnie i blisko, zarowno dla kierowcy jak i pasazera. Miejsca jest bardzo duzo, z przodu mozna wrecz czytac gazete. Z tylu - rowniez nigdy nie narzekalem, jestem sredniego wzrostu i sredniej wagi wiec takie wrazenia sa uzasadnione :))
~jurasdwa
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tutaj generalnie nie ma się do czego czepić, ale umówmy się to jest konstrukcja sprzed dekady. Wszystkie przełączniki są na swoim miejscu, są dość duże i w miarę jasno opisane. Mnie osobiście rozbraja zegarek:) Fajnym rozwiązaniem są przełączniki szyb elektrycznych z przodu niedaleko lewarka skrzyni biegów.
~beraraf@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Moja żona jak prowadzi to torebki nie ma gdzie położyć. Żadnych półek. szufladek itp a to co jest to najwyżej na paczkę papierosów albo coś o podobnych rozmiarach. Musiałem wywalić popielniczkę że by CB zainstalować bo brakuje miejsca na konsoli. Za to bagażnik może być choć nie powala pojemnością.
~Darek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Pali 8 litrów ma 100km, zadowalające zużycie. Razw roku trzeba wymieniać zawieszenie , ale to groszowe sprawy. Jżdżę jeszcze na półsyntetyku,na razie brak ubytków. Wielkimi kosztami są naprawy karoserii szczególnie podłużnice i bak to powód dla którego nie kupiłbym już Essiego.
~Darek D.
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeżeli jesteś osobą niską i masz poduszkę w kierownicy to ford eskort zagraża Twojemu ŻYCIU! Ponieważ pedały są bardzo głęboko to osoby niskie (150 - 160 cm) po dosunięciu siedzenia poduszkę mają w bezpośrednim sąsiedztwie klatki piersiowej i brody. Brak regulacji kierownicy.
~bombadill@vp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Moim zdaniem wszystko na swoim miejscu, może tylko do lusterek zewnętrznych bym się przyczepił, że są bardziej ładne niż praktyczne, polo classic i toyota corolla i seat ibiza/cordoba mają znacznie lepsze lusterka, choć może brzydsze:)
~jorg28
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
benzyna jak na ten silnik pali tyle ile powinien a jak ktos ma mocna noge to moze sie spodziewc zwrostu utraty duzo benzyny na gazie jade tak w warunkach mieszanych to na butli 34l robie 400km to mi sie wydaje ze super
~mzdabrowski@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mało schowków, beznadziejne ulokowanie przycisków opuszczania szyb, tragiczne uchwyty na napoje w klapie schowka. Innymi słowy: nowsze samochody mają zdecydowanie lepiej zaprojektowane wnętrza.
~Krynio
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tam gdzie trzeba. Wszystko widoczne i poukładane. Może nie nadąża za modą w stylu new age focusa ale po kilku minutach instyktowne obsługiwanie. Drażni mnie tylko włącznik awaryjnych :)
Ford Escort VII Hatchback