Lista ocen Ford Escort VII Kombi (145) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Szybko się nagrzewa. Odczywiście w lecie. Zimą już dużo gorzej. Jeśli chodzi o nadmuch na przednią szybę, to klęska. W Nissanie, w czasie deszczu, szyba odparowywała mi w parę sekund. W tym ... fordzie czasem przejeżdżam spokojnie 4-5 kilometrów i wciąż mam tylko wąski pasek dobrej widoczności tuż nad deską. Nie wiem, może to zły kąt pochylenia przedniej szyby? Nie ma też obiegu zamknietego. Jesli jesteśmy zmuszeni jechać za dymiącą...
~hmm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ogrzewanie przedniej szyby, tylniej, foteli sprawuje sie bardzo dobrze! Samochod jest garazowany wiec problemow z odpalaniem silnika w zimie nie ma praktycznie zadnych, jesli postoi na dworze kilka godzin i zamarzna szyby, to 3 minuty po odpaleniu silnika wystarcza wycieraczki i przednia szyba przejrzysta, latem klimatyzacja ma dobra wydajnosc, choc odbija sie to na spalaniu paliwa ktore przy ciaglej jezdzie na klimie po miescie wzrasta z 6l...
~Bard
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Nie ma większych problemów z ogrzewaniem, choć zimą czasami się dość długo nagrzewa mimo dłuuuugo działającego ssania, a latem doskwiera brak klimy (ale w białym kolorze i z dziurą w dachu da się jakoś znieść). Z parowaniem szyb większych problemów nie ma, wentylacja radzi sobie przyzwoicie, a w bogatszych wersjach ogrzewana przednia szyba robi swoje ;)
~Ardryjan
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mimo iż auto jest w wersji kombi to nie było żadnych problemów by zimą je nagrzać (całą powierzchnię pasażerską). Elektryczne podgrzewanie przedniej szyby jest nie do przecenienia. Latem brakuje kliatyzacji, ale można sobie z tym poradzić na różne, inne sposoby. Z resztą w tej klasie i roczniku nie można wymagać wszystkiego.
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
niesamowite że, w aucie w którym mało rzeczy działa jak należy momentalnie robi się cieplutko i wieje przyjemnym ciepełkiem (zwykłe frontowe nawiewy potrafią sobie poradzić z zaparowana przednia szyba, na która nawiew nie działa). Oczywiści klimatyzacja latem jest nie zastąpiona.
~Pysio-Tysio
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tu niestety układ wentylacyjny jest słaby. Zastrzeżenia mam do nawiewu przedniej szyby i słabej wydajności klimatyzacji. Natomiast dużym plusem jest - jak by to nazwaĆ pakiet zimowy, czyli podgrzewanie przedniej szyby i foteli....Bardzo dobre rozwiązanie przydatne zimą
~michaltetek@wp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zimą wnętrze dość długo sie nagrzewa, ciepłe powiertze pojawia się dość szybko, ale na prawde gorące po ładnych kilku kilometrach. Klimatyzacja średnio wydajna, podczas krótszych kilkukilomtrowych jazd raczej nie oplaca sie włączać, po dłuższym czasie radzi sobie dobrze.
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ciepełko mam już po chwili, wentylacja też ok, choć dość głośno chodzą wiatraki (ale i tak nie zagłuszą silnika :D ), no i klima się świetnie sprawuje, aż szkoda że nie ma klimatronika, bo tak muszę co chwilę wyłączać, bo mi się zimno robi już na najsłabszym nawiewie.
~Rysio
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Co do ogrzewania mogę mieć pewne zastrzeżenia... W starszym Hyundaiu po włączeniu ogrzewania na maxa (oczywiście na rozgrzanym silniku) ciężko było przyłożyć rękę do kratki, bo aż parzyło... W Fordzie powietrze jest co najwyżej letnie... Szyby odparowują się też stosunkowo długo.
~more_waw@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
W moim modelu jest klimatyzacja która niewątpliwie pomaga np. w odparowaniu przedniej szyby. W okresie zimowym dość szybko nagrzewa się autko. Jedyne co irytuje to piszczący przy hamowaniu na wolnych obrotach wentylator (taki urok....)
Ford Escort VII Kombi