Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (66) - Ergonomia

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
To kombi, więc miejsca jest sporo. Ma krótką maskę i dużą budę, więc zarówno z przodu jak i z tyłu jest OK. Fatalnie rozwiązana regulacja pochylenia fotela; zamiast dźwigi u dołu fotela jest jakaś gałka z boku, którą trzeba się sporo nakręcić. Co gorsza, jest wykonana tandetnie i często się urywa. Pozostaje nam wtedy tylko jedna pozycja fotela :-( Acha, i kolejny minus: Nieprawdopodobnie zachlapuje się podczas deszczu tylnia szyba. W żadnym...
~Kamil
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wszystkie elementy plastikowe kokpitu sa dobrej jakosci, ale niestety montaz tych plastikow w niektorych egzeplarzach jest nie dopracowany, a zwlaszcza egzeplarzy ktore wyjechaly z fabryki forda w plonsku.Jezeli chodzi o samochody wyprodukowane w Niemczech sa one bardziej dopracowane, a zwlaszcza chodzi mi o montaz kokpitu i elementow plastikowych.Wnetrze samochodu jak na ta klase jest naprawde ladne np.welurowe siedzenia, a przedewszystkim...
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
podobają mi się przełączniki otwierania szyb na tunelu; nie wiem dlaczego wszyscy je krytykują (szczególnie w "AŚ"), w końcu w czasie jazdy i tak z reguły częściej odrywa się prawą rękę od kierownicy niż lewą i skoro są wspólne dla kierowcy i pasażera, to zawsze mniej do popsucia się; brakuję też trochę zmiennej częstotliwości pracy wycieraczek (mam chyba wersję ekonomiczną);
~Marcin2m
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Niewygodne i niewidoczne włączniki światel przeciwmgielnych i sterowania elektronicznego pozycją reflektorów. Brak kontrolki włączonych świateł pozycyjnych i mijania. Brak możliwośći łatwego montażu glośników z tyłu (kombi), z przodu konieczne przejściówki - ale za to można zamontować głośniki 160/165mm
~p.przewlocki@aster.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie podoba mi się - brakuje pionowej regulacji kierownicy i drażni kretyńsko rozwiązane sterowanie wycieraczek i spryskiwaczy. Ruch dźwigni do siebie uruchamia... tylną wycieraczkę zamiast uruchamiac spryskiwacz przedniej szyby, jak to jest w więkości innych aut.
~zgoda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Deska rozdzielcza prosta i schludna, przełączniki intuicyjnie rozmieszczone. Żadnej ekstrawagancji i praktyczność aż do bólu. Co mnie zadziwiło - niezwykle przyjemna w dotyku kierownica, choć reszta plastiku w kabinie nie zachęca do głaskania.
~Ardryjan
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ergonomia bardzo dobra, z perspektywy kierowcy wręcz idealna jak dla samochodu w takiej cenie. Być może jest to spowodowane dodatkowym wyposażeniem wersji Ghia. Troszkę gorzej wypada tutaj tylna kanapa. Dla pięciu dorosłych osób autko mogłoby byc większe.
~Marcin2m
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tu minusik za: - niewidoczny włącznik świateł przeciwmgielnych - brak kontrolki na zegarach, - brak kontrolki włączonych świateł, - no i powietlenie zegarów - jak dla mnie w samochodzie z połowy lat 90 oświetlenie zegarów z lat 60 nie powinno mieć miejsca
~smog
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bez zarzutu. Wszystko pod ręką - radio mogłoby być nieco wyżej, ale za to mniej kusi. Przydałaby się większa półeczka na środkowej konsoli (jest jak nie ma radia). Schowek duży, podświetlany. Kieszenie w drzwiach i fotelach. Duży bagaznik.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
9,7
~marek
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
wygodne fotele ( po blisko 20-sto godzinnej jeździe nie czułem zmęczenia pleców ), mankamenty to za mało prędkości pracy wycieraczek, włącznik świateł awaryjnych na kolumnie kierownicy i brak kontrolki właczenia świateł mijania.
Ford Escort VII Kombi