Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (79) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Szybko się nagrzewa. Odczywiście w lecie. Zimą już dużo gorzej. Jeśli chodzi o nadmuch na przednią szybę, to klęska. W Nissanie, w czasie deszczu, szyba odparowywała mi w parę sekund. W tym ... fordzie czasem przejeżdżam spokojnie 4-5 kilometrów i wciąż mam tylko wąski pasek dobrej widoczności tuż nad deską. Nie wiem, może to zły kąt pochylenia przedniej szyby? Nie ma też obiegu zamknietego. Jesli jesteśmy zmuszeni jechać za dymiącą...
~Ardryjan
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mimo iż auto jest w wersji kombi to nie było żadnych problemów by zimą je nagrzać (całą powierzchnię pasażerską). Elektryczne podgrzewanie przedniej szyby jest nie do przecenienia. Latem brakuje kliatyzacji, ale można sobie z tym poradzić na różne, inne sposoby. Z resztą w tej klasie i roczniku nie można wymagać wszystkiego.
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
niesamowite że, w aucie w którym mało rzeczy działa jak należy momentalnie robi się cieplutko i wieje przyjemnym ciepełkiem (zwykłe frontowe nawiewy potrafią sobie poradzić z zaparowana przednia szyba, na która nawiew nie działa). Oczywiści klimatyzacja latem jest nie zastąpiona.
~more_waw@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
W moim modelu jest klimatyzacja która niewątpliwie pomaga np. w odparowaniu przedniej szyby. W okresie zimowym dość szybko nagrzewa się autko. Jedyne co irytuje to piszczący przy hamowaniu na wolnych obrotach wentylator (taki urok....)
~p-wasiak@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
klimatyzacja pierwsza klasa, należy dokupić filtr trójdzielny kabinowy w cenie 70 pln, żeby jesienią i wiosną liście nie wpadały przez układ wentylacyjny. Zimą nagrzewa się w 4 min. Po odśnieżeniu wsiadamy już do nagrzanego autka.
~zgoda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na standard końca lat 90-tych XX wieku to klimatyzacja jest przeciętnie wydajna, za to złego słowa nie można napisać o ogrzewaniu - kabina nagrzewa się szybko. Sama wentylacja (pomijając klimatyzację) też jest całkiem sprawna.
~Marcin2m
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Szybko się nagrzewa nawet w zimie przy LPG. Trochę trudno uzyskać dobry nawiew na szybę przednią - trzeba pozamykać nawiewy na kabinę. Niewyjasniona dla mnie kwestia obiegu zamkniętego który jest ale jakoś niewyczuwalnie.
~Kamil
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
jezeli chodzi o ogrzewanie jest batdzo dobre, wystarczy chwile czasu zeby w zimnym samochodzie zrobilo sie naprawde goraco, tak samo jest z zaparowanymi szybami, po wlaczeniu wentylacji para znika z szybay bardzo szybko
~logruss2
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
nie najlepiej - auto w chłodne dni strasznie paruje i chwilę trwa zanim można normalnie jechać. polecam wersję z ogrzewaną przednią szybą. przeszkadza bardzo brak klimy, natomiast ogrzewanie jest ok.
~FOrd to auto przejsciowe ! Mazda to auto na cale zycie!!!
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogrzewanie... no dla mnie przesada... nie psotkalem autka ktore tak mocno i tak szybko nagrzeje autko... wystarczy pare minut (nawet przy minusowej temperaturze na dworze) a autko... juz mnie ogrzewa :D
Ford Escort VII Kombi