Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hmm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
w miescie samochod pali okolo 6litrow przy jezdzie dosyc zwawej, gdy jezdzi nim moja kobieta czasami wychodzi okolo 5.2 litra /100km. silnik nie jest gaszony przy krotkich postojach np. na przejezdzie kolejowym. nie jezdze tym samochodem w trasy jako takie. Ceny czesci nie sa strasznie duze, w salonie mniej wiecej tak samo jak w sklepie motoryzacyjnym. Duza dostepnosc czesci uzywanych na gieldzie, zarowno blacharskich jak i mechanicznych....
~mario_bros@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Według instrukcji 90km/h - 4.9l/100km, 120km/h - 7.2l/100km, jazda mieszana - 6.5l/100km. Ja potwierdzę tylko dwie ostatnie wartości, nigdy nie byłem w stanie sprawdzić zużycia dla 90km/h, bo zwykle jeżdżę dużo szybciej. Może lepiej tak: dojazd do pracy 45km dziennie (40km zatłoczona zwykle trasa, 5km po mieście) w raczej niesprzyjających niskiemu zużyciu warunkach drogowych tudzież zamiłowaniu do dość dynamicznej jazdy notowane przeze mnie...
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Do tej pory nie robiłem testów na trasie, natomiast dojeżdżając codziennie do pracy 20km w jedną stronę plus parę kilometrów po mieście, to przy agresywnym traktowaniu pedału przyśpieszenia wyszło 6.9l/100km, natomiast testując zużycie dla łagodniejszej jazdy urwałem z tego 0.5 litra. Wniosek - można jeździć jak się chce a na jedno wyjdzie...
~jasko
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
diesel a palil 7-8 litrow czy w trasie czy w miescie.silnik:moze nie byloby tak zle ale pompa paliwa lucas bardzo problematyczna i ciezko znalezc kgos kto umie to naprawic.te silniki bez turbo i z pompa boscha byly o wiele lepsze,mniej palily i nie psuly sie tak
~xtonyx
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zużycie paliwa - OK, jadąc 120km/h na autostradzie przy załadowanym aucie prawie pod sufit miałem średnie zużycie (na 4 tys km) ok 5,7-5,8. Ceny napraw znośne, ale robią się duże biorąc pod uwagę, że drobne usterki i wymiany eksploatacyjne są bardzo częste.
~michaltetek@wp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
przy ekonomicznej jezdzie autostradowej srednie zuzycie paliwa na dystansie 1500km wyniosło 4,2l/100 ! Używam go do pracy i po miescie/pod miastem z lekkim bagażem wychodzi nie wicej niz 6l/100km. Niestety spore koszty w porównaniu choćby z wolnossącym.
~Jacek145_JJ
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tu pokazuje co potrafi - w moim egzemplarzu trasa ekspresowa (czyli duzo ograniczen do 70, przejscia dla pieszych, swiatla itp.) jakies 5,6l/100km, miasto okolo 6, najnizsze spalanie to 4,8l/100km (autostrada Katowice-Wroclaw, 110-120km/h).
~nobody
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
EKONOMICZNY!! w koncu to TD spalanie an trasie potrafi zejsc ponizej 5 litrow. szkoda tylko ze bak jest tkai maly:( ogolnie samochod bardzo dobry. moj ojciec przejecal nim prawie 700 km i spalil ponizej 5 litrow. ja przejechalem 400 i spalilem 5
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
jak dla mnie super. Auto ma już 10 lat i jak sobie pomyślę, że w 1998 roku paliło tyle co teraz to jestem z niego dumny. Ceny części średnio drogie (zależy co), wiele można sobie pogrzebać samemu, jeśli ktoś lubi.
~sajmonsen@epost.no
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zuz. paliwa w trasie ok.5-5,5 litra, w miescie ok 6,5-7. Ceny czesci oryg. bardzo wysokie, na szczescie sa zamienniki. Np sprzeglo ok.510 zl., przelacznik zespolony swiatel (bardzo awaryjny) - 160 zl
Ford Escort VII Kombi