Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 (32) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hmm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
awaria lapy sprzegla, kretynski wymysl konstruktorow - zamontowanie na koncu lapy odwaznika majacego teoretycznie tlumic wibracje silnika, a tak naprawde przyczynia sie on do zbyt duzego nacisku na wieloklin i powoduje pekniecia (odradzam spawanie tego elementu - niska trwalosc). Wymienilem na model od benzynowego silnika - pasuje idealnie i jest pozbawiony tego odwaznika. Zadnych wibracji "ponad standard" nie wyczuwam. Przypomnialo mi sie ze...
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Również za wcześnie na wiarygodną ocenę z mojej strony. Po zakupie wymieniłęm najważniejsze rzeczy: końcowki wtryskiwaczy, świece, rozrząd - paski i rolki, filtry, olej, poduszki wahaczy. Ale żeby była jasność nie dlatego, że nie dało się jeździć, tylko dlatego, że kupiłem auto używane, a chcąc wiedzieć czym jeżdżę i dysponując przy okazji rezerwą walutową wsadziłem na początek parę tysięcy w ten interes mając nadzieję, że teraz pojeżdżę. Czas...
~mario_bros@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Niedługo po zakupie do wymiany była łapa sprzęgła, bo pękła i nie mogłem odjechać z ASO (wdzięczne auto, zepsuło się na placu w ASO!). A łapa pękła, bo puścił spaw - ktoś poprzednio zamiast wymienić łapę (koszt ok. 100PLN) wziął i ją zespawał... Niesprawny regulator napięcia (alternator) unieruchomił mi auto... 500m od warsztatu, do którego właśnie jechałem, bo kilka dni wcześniej zauważyłem żarzenie się kontrolki ładowania. W ciągu tych kilku...
~xtonyx
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Może być, auto miało kilka usterek, ale nigdy mnie poważnie nie zawiodło (90 tys km przejechane, kilkanaście razy we Francji, Niemczech, Włoszech). Nie trzeba było nigdy holować, zawsze dało się jechać mimo usterki (straszny szum łożyska w tyle). Nawet jak zerwała mi się linka sprzęgła (1 raz) i napinacz (1 raz - to był efekt innego nienaprawionego uszkodzenia) - dało się jechać autem!
~WieSiu
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
jak gdzies pojedziesz,to raczej wrocisz :) Mi sie zdazylo unieruchomic to auto z powodu za ciezko dzialajacego sprzegla (starego), gdyz to sprzeglo spowodowalo pekniecie najpierw polksiezyca przy pedale sprzegla,a potem pekniecie lapy sprzegla przy skrzyni biegow. Po wymianie sprzegla i zepsutych elementow auto narazie mnie nie zawodzi.
~driff
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
3-krotne pęknięcie połksiężyca przy pedale sprzęgła - efekt brak sprzęgła - spora uciążliwość, po 3 razy popuszczenie totalne na lince - pedał wysoko problemu nie ma, problem z odpalaniem - na krótko pali przez stacyjke zero odzewu, jedynym wyjściem okazał się patent z obejściem skrzynki bezpieczników
~Jacek145_JJ
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak wyzej, dwa razy zawiodl na trasie - raz peklo oczko przewodu masowego silnika i nie bylo ladowania (a ja glupi wylaczylem silnik bo deska z braku pradu zaczela wariowac, choc silnik i tak by dalej chodzil...), a drugim razem pekla lapa sprzegla.
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
j.w. Po zakupie musiałem: - napełnić klimę (koszt napełnienia i uszczelnienia 140 PLN) - wymienić nagrzewnicę, bo ciekła (podobno często się zdarza w escortach) - z robocizną i nową nagrzewnicą, koszt 240 PLN - oczywiście rozrząd ze wszystkimi filtrami
~Krzysztof
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
przy 200 tyś padła uszczelka pod głowicą i łożyska kół tylnych, po 236 tyś cieknie pompa wspomagania układu kierowniczego, nawala przełącznik zespolony - same właćzają sie długoie przy nieumiejętneym operowaniu przełącznikiem świateł.
~sajmonsen@epost.no
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
W czasie ostatnich 7 mies (21 tys. km): wymiana hydraulicznego korektora kata wyprzedzenia wtrysku, wymiana tulei wahaczy. W aucie zatarl sie alternator, przestala dzialac klimatyzacja, wyciek z ukl. chlodzenia. Auto jest awaryjne.
Ford Escort VII Kombi