Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 (41) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Funkymonk
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik ogolnie oceniam jako niezly. Troche muli, zwlaszcza na pierwszych 2 biegach, ale jak wlaczy sie turbo, czyli od ok 2,500 obr/min, jest czym jechac,zwlaszcza od predkosci 60 km/h. Kultura pracy jak to w starszym Dieslu - rano troche poklekocze i potrzesie, ale zapala od razu (moze dlatego, ze garazowany). Elastycznosc calkiem, calkiem, w trasie smiga i nie trzeba sie bac wyprzedzania, a jak trzeba, to i do 180 km/h sie rozpedzi, tylko...
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak jest zimny to trochę głośny, ale na trasie dosyć cicho (w końcu to diesel). No i dużo zależy od ropy. Raz wlałem vervę z pewnego wróblena i naprawdę cichutko, a różnica tylko 10 PLN na baku. Za to mego dobrze ciągnie za sobą całą tą kupę żelastwa. Jak mu się wdusi, to idzie jak marzenie i nawet jak się przewozi chomika to nie odczuwa dodatkowego obciążenia :)
~mario_bros@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
90KM, silnik starszej daty, jednak po ok. 2100rpm czuć przyjemną moc pod nogą. Najistotniejsze jest to, że auto jest naprawdę elastyczne, wyprzedzanie nawet na 5 biegu nie stresuje, bo autko już od 80km/h przyśpiesza na 5 bez zarzutu. Na wolnych obrotach czuć leciutkie wibracje, niektórym może to nieodpowiadać.
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na auto o takich gabarytach i masie (kombi), to naprawdę świetnie reaguje na pedeł przyśpieszenia, a 4 i 5 bieg wręcz pod tym względem zaskakują. Jak się do tego doda niezły moment napędowy (180Nm), to niejeden współużytkownik drogi będzie zaskoczony tym, jak się to auto zbiera...
~5 lat nim jeździłem
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik w tym samochodzie jest rewelacyjny:) Nigdy mnie nie zawiódł. Jeździłem nim dużo po trasie i nigdy nie miałem problemów. Jestem bardzo zadowolony. Jedynie alternator jest ułożony w nie ciekawym miejscu. Dwa razy z nim miałem problem. Ale \"serce\" tego auta to rewelka:)
~michaltetek@wp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik nie jest może z wyścigówki ale przedewszystkim oszczędny, zrywny, pozwala bezpiecznie wyprzedzać, jak potrzeba to bardzo sprawnie napędzą ten wagonik. Chyba największy plus tego auta. Niestety chyba też najdroższy w utrzymaniu z całej gamy (rozrząd, olej itd)
~M&M
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Dość zrywny silnik, fajnie pracuje, ale mógłby palić trochę mniej. Zamontowanie miski olejowej to masakra, żeby ją wymienić trzeba rozkręcić pół auta - cały dzień pracy 2 sprawnych mechaników...
~jasko
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik padlina.glowny problem pompa paliwa lucas.kiedys te silniki nie mialy turbo i mialy pompe bosch i to byly dobre silniki,ten to padlina,pali 7-8 litrow,psuje sie,ciezko znalezc mechanika od lucasa
~WieSiu
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Sam silnik sprawuje sie bardzo dobre, przy -20 stopniach C nie da sie go uruchomic,ale to jedyny problem. Ogolnie dynamiczny i srednio oszczedny. Moglby byc tylko troche bardziej wyciszony.
~Kris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Pasek klinowy i turbina to dwie, najbardziej awaryjne rzeczy w tym silniku, po zakupie Escorta z 1.8 TD pod maską radziłbym wymianę paska klinowego i (jak trzeba) turbiny.
Ford Escort VII Kombi