Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Wszystko działa płynnie. Długi skok drążka, no i czasem nie docisnę sprzęgła do końca to wtedy jest jak u dentysty :) Podobają mi się przełożenia: - 1 i 2 krótkie, - 3 i 4 miejskie ale też do wyprzedzania (na 4 od 50Km/h do 110Km/h bez zbytniego hałasu) - 5 jak masz trochę miejsca to z dynamiką idzie od 80Km/h do 140Km/h (nieraz jednak lepiej bujać go na 4). Ogólnie na 5 można jechać nawet po mieście 50Km/h. No i podoba mi się to, że...
~Funkymonk
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
1 i 2 bardzo krótkie! Na trójce super sie jezdzi po miescie, od 20 do 70 km/h. Zadziwiajaco dobre odejscie na 5, zdarza sie, ze na trasie nie trzeba redukowac przy wyprzedzaniu.Biegi u mnie wchodza bez problemow, nieco za dlugie skoki drazka. Minus: po dł€ższej jezdzie w korku opornie wchodzi jedynka i dwojka.
~xtonyx
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jest OK, w zasadzie nie ma czego zarzucić. Miałem wielokrotnie kłopoty ze sprzęgłem (linka, plastikowy napinacz złamał się 4 razy), ale głównie spowodowane normalnym zużyciem i złą naprawą uszkodzonej wcześniej skrzyni biegów.
~hmm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mialem male problemy z lapa sprzegla ktora pekala ze wzgledu na umocowanie pewnego "cuda techniki" na jej koncu i ogromnej wagi, po wymianie na wersje od silnika benzynowego jest gitara juz ponad 30 tys i nic
~humin
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
chodzi sprawnie choć biegi mogłyby wchodzić sprawniej, krótkie przełożenia na 1 i 2 biebu ale op wyżej rekompensuje te straty ;) - podobnie jest w zasadzie przy innych dieslach tych lat
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
U mnie na zimnym silniku średnio wchodzi 2 bieg, reszta bez zarzutu (nawet ten wsteczny, na który niejeden narzeka). Po rozgrzaniu silnika lewarek zmiany biegów nieomal sam odgaduje moje intencje.
~m_byrdy@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ogólnie jest dobra, ale jakiś czas temu miałem problemy z 3 biegiem, bardzo ciężko wchodził przy zmianie z 2, a jeszcze gorzej przy redukcji. Mechanik rozwiązał problem.
~nobody
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
biegi wchodza, ladnie, precyzyjnie i bez problemowo. czasem cos zgrzytnie, ale to spowodowane jest tym ze ja nie dociskam czasem sprzegla do konca, bo daleko siedze:P hehe:)
~M&M
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tragedia. Ciągle miałem problemy to ze skrzynią biegów, to ze sprzęgłem... Usterki drogie (jak na samochód który kosztował mnie 1500zł :) ) w naprawie.
~unobrevo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
W moim egzemplarzu 5tka ma tendencje do wyskakiwania, gdy jadę na bezgazie, a czasem także haczy 2jka(sporadycznie, przy niskich temp).
Ford Escort VII Kombi