Lista ocen Ford Escort VII (505) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 673 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michaltetek@wp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Z przodu nie ma co narzekać, kierownica regulowana przód-tył i fotel z regulacją więc każdy znajdzie pozycję wygodną dla siebie. Jeśli natomiast przesuniemy fotel mocno do tyłu zbyt mało miejsca dla pasażerów. Bagaznik bardzo duży i bardzo pakowny, minimalne wnęki na koła, łatwy do wykorzystania. Mój wakacyjny wyjazd do skandynawii z 4 osobami na pokładzie i ich \"podręcznym bagażem\" przerósł najśmielsze oczekiwania wobec jego pakowności :-)
~FOrd to auto przejsciowe ! Mazda to auto na cale zycie!!!
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mam 187 centyrmetrow wzrostu przy czym dlugie tez nogi... a co za tym idzie fotel moj jest zawsze odsuniety bardzo do tylu... tak wiec za mna pasazerowie nie maja miejsca na nogi w ogole... pod tym wzgledem to escort wypada slabo... Kierowca jak i pasazer kierowcy moga cos zmienic (fotel przod / tyl , oparcie przod/ tyl tak z tylu 3 doroslych przecietnych ludzi jest scisnieta jak sardynki :(
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Kierowca i pasażer z boku bez najmniejszych zastrzeżeń. Pasażerowie z tyłu to już w zależności od wzrostu siedzących przed nimi. Generalnie jak z przodu siedzą osoby do 190cm, to wydaje mi się, że z tyłu z miejscem jest OK. Aha, ponieważ to kombi, to istotne jest i to, że się nie ma wrażenia, że za chwilę dach spadnie na głowę, bo kombi jest nieco wyższe niż sedan czy hatchback.
~zgoda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na kompakt z tamtych czasów to jest całkiem nieźle. Przednie fotele nie nadają się na dłuższe trasy dla wysokich kierowców, ale są całkiem wygodne i dobrze trzymają w zakrętach. Na tylnej kanapie ciasnawo, ale 2 osoby się mieszczą bez problemu. Za to bagażnik jest wzorowy - duży, bardzo ustawny (regularny kształt), z niskim progiem.
~mateuszz26@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
przestrzeń na przednich fotelach oceniam bardzo dobrze na 5 mimo że mam 185 wzrostu nie narzekam na ciasnote. moja narzeczona też mówi że autko przestronne. z tyłu tez wygodnie dla osób do 180 cm wzrostu mimo ze ja mam 3 drzwiowa wersje. a bagażnik 380 litrów jest na prawde duży. polecam młodym rodziną a także para jak ja a takze młodym kierowca.
~uzytkownik
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
3/4 tras pokonuje sam. 2 os. to max. chociaz zdarzylo sie moze z 3 razy, ze ktos z tylu siedzial i nie byl zadowolony, gdy ja siedzialem za kierownica wygodnie, tzn. prawie max. do tylu siedzisko i oparcie dosc mocno do tylu- przty innej konfiguracji czuje sie jak w maluszku, z tylu juz bylo nie do wytrzymania. ale w koncu to jest kompakt.
~Długoletni posiadacz forda escorta.
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Dla kierowcy i pasażera z przodu jest doskonale, ale nie można tego powiedzieć o tylnej kanapie. Na szerokość idealnie, mieszczą się trzy dorosłe osoby, ale niestety gdy z przodu siedzą wysocy ludzie, to nogi tylnych pasażerów maja mało miejsca. Ponadto wysokie osoby będą narzekać na ocieranie głowy o podsufitkę z tyłu.
~cerber-78@o2.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W bmw e-46 było jak dla mnie ciaśniej.W edku przód ok no może troszke na boki barki mi sie gniotą o drzwi ale w bmw było to samo.Jak żona kieruje to sie mieszcze z tyłu no za mna nikt juz nie usiądzie,w bmw było to samo a kosztowało 12 razy tyle co edek no i zgineło a edek śmiga dalej ha ha.
~Bard
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jak to na kompakta z początku lat 90-tych przestrzeni nie jest rewelacyjnie dużo - z przodu nie ma problemów nawet dla wysokich osób, ale 4 wysokie osoby komfortowo się nie przejadą. Generalnie auto dla rodziny 2+2 - dopóki dzieci nie urosną ;) Jeżeli chodzi o bagażnik to jak to kombi - duży plus:)
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
super, ja mam 182cm. i mieszcze sie bez problemów.Mój kolega ma 195cm. i mówi ze jest to jedno z niewielu aut w którym moze wygodnie usiąść, z tyłu oczywiście jest mniej, no ale ja z tyłu nigdy nie siedze, no chyba ze odwozi mnie moja ukochana kobieta z imprezy ale wtedy to jest mi juz wszystko jedno:-)