Lista ocen Ford Explorer II 4.0 162KM 119kW 1995-2001 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~blackhawk.wieslaw@gmail.com
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Silnik 4.0l,210km,Gaz od nowości,instalacja fabryczna,przejechane 223000km na gazie,wymiana trzykrotna świec(Bosh do gazu,platynowe elektrody,wymiany,oleju,filtrów,ani grosza w naprawę jeszcze nie włożyłem,jeżdżę normalnie,w terenie także.Jeżdziłem takim samym w UAE,Range Roverem 4.6,Hummerem 7.5l,więc mam doświadczenie 17(10 poza granicami Polski) letnie w jeżdzie terenowymi w ekstremalnych i normalnych warunkach.
~zadowolony
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Silnik bezstresowy,wiadomo trzeba dbać świece kable paski itp.W połączeniu z dobrą instalacją LPG rewelacja ,ja mam sekwencje BRC i jest ok niema żadnej różnicy w mocy na gazie czy benzynie.Jeśli chodzi o kulture pracy to fajnie sobie mruczy mocy spokojnie wystarcza do poruszania się po naszych (drogach?!).
~ppiotr@op.pl
Terenowy 4.0 162KM 119kW
najpierw rozleciał się rozrząd(5000zł) wada fabryczna ale dowiedziałem się po naprawie.potem pękł wał przy kółku napędu paska i poszły 3 cylindry(tym razem wymiana silnika koszty podobne bo używany). jeszcze tylko serwis proponował wymianę skrzynki rozdzielającej napęd za11000zł. wymieniłem łańcuch za 2000zł
~Maciej
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Kultura pracy silnika - perfekcyjna, przepiękny pomruk V6 (przy wymienionym tłumniku z Wranglera), wtedy kiedy trzeba wciska w fotel (duzo pali) jeśli jedziesz z rodzina autostradą na tempomacie potrafi spalić 16 litrów gazu... świetnie !!
~Zadowolony z Poznania
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Silnik pracuje cicho (jak jest dobrze rozgrzany) natomiast na wysokich obrotach potrafi sportowo zaryczeć - bardzo przyjemnie ( nie mylić z klekotaniem) Zimą, gdy jest nierozgrzany odczuwa się lekki dyskomfort lub pewien niepokój o jego stan
~Lukas
Terenowy 4.0 162KM 119kW
206 konie nie czynia z tego auta sportowca.. ale jak na swą masę przyspieszenie rzędu 10 sekund to całkiem fajna rzecz:) Elastyczność- prawie równa zeru, trzeba zredukować bieg! Niskoobrotowy klasyk
~satis@neostrada.pl
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Drobne usterki z osprzętem ( silniczek wolnych obrotów .Poza tym Ok . w miarę cichy podczas gwałtownego przyspieszania pięknie słychać pracę sześciu cylindrów.
~geos
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Silnik cichy i mocny. Poki co dziala bez zarzutu. Przy zalączonym LPG sekwencyjnym slychac fajne "cykanie" wtryskiwaczy ;-)
~orionpb@wp.pl
Terenowy 4.0 162KM 119kW
Mocny, dynamiczny silnik, spodziewałem się jednak wiekszej kultury pracy , na gazie pracuje tak samo jak na benzynie>Generalnie OK
~arena24@interia.eu
Terenowy 4.0 162KM 119kW
silnik ok ale ale nie polecam ,a wrecz odradzam tej amerykanskiej taniej odpustowki (KatastrofA)