Lista ocen Ford Explorer IV Standard (8) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcus
Standard 4.6 295KM 217kW
4,6 litra V8 i spalanie maks 20 litrów gazu w mieście to wedle mnie wynik świetny. Ze spokojem można w trasie zejść do 15 litrów LPG w trasie. Jak pomyślę , ze po centrum miasta mogę jeździć taką bryką za kwotę około 9-10 litrów benzyny to mi się papa śmieje :) Reszta kosztów, praktycznie orientowałem się tylko teoretycznie, też w miarę przystępna. Cenę generuje raczej rozmiar auta. Nie są to jednak kwoty kosmiczne jak w przypadku X5 czy Q7,...
~Krzysztof 36lat
Standard 4.0 212KM 156kW
W trasie pali 19gazu, w mieście max 24gazu. Przeglądy tanie, ceny części nie droższe niż w mondeo i również dostępne. W Niemczech palił mi 14 gazu ale nie przekraczałem 120km/h no i lepszy gaz. Nie jest to jednak samochód dla Kowalskiego z pensją 3000pln. Ja jeżdżę raczej dynamicznie więc może i większe spalanie, ale przy tej masie auta (jest na ramie) to i tak ujdzie.
~radek
Standard 4.0 212KM 156kW
Paliwożerność jak na tę klase znośna. Natoniast ceny części banalnie niskie , trzeba tylko znaleźć żetelnego dostawcę z USA , który nie będzie doliczał 100 i więcej procent do każdego elementu . Auto nie jest skomplikowane przez co przeciętny warsztat może go serwisować .
~Wojciech
Standard 4.6 295KM 217kW
Części i serwis po taniości, bardzo prosta konstrukcja. Kilka dziwnych niespodzianek np. komplet świec 600zł. Reszta w normie a w porównaniu z europejskimi pseudo-Suvami to wręcz tanio.
~Krzysztof 35 lat
Standard 4.0 212KM 156kW
Ekonomiczność-raczej nie jest to fabia 1,9 tdi, ale widziały gały co brały. Zamówiłem wahacze komplet 2300 pln.
~Jacek
Standard 4.6 295KM 217kW
No cóż. Pomruk V8 troszkę kosztuje :) Ale jak się zgazuje to jest bardziej ekonomiczny niż duże diesle.
~Datsun_z
Czesci tanie jak barszcz saab 9-3 aero byl drozszy