Lista ocen Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 (76) - Silnik

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jaan
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Musze powiedzieć , że jestem naprawdę z niego zadowolony:)Na początku tykał jak zegarek prababci(kto jeździł to wie o co chodzi).Po zalaniu Castrol Magnatec 10W-40 (naprawdę polecam)przestał \"tykać\" i chodzi naprawdę cichutko. Nigdy nie miałem problemów z odpaleniem jego rano lub gdy zostawiłem auto na światłach, pyk i od razu pali. Silnik pracuje równo, spokojnie wkręca się na wyższe obroty. Jest to 1.3 więc szału nie ma:)choć w porównaniu...
~luka
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
To mój pierwszy samochodzik, sprowadzony z Niemiec.Dla rozjeżdżenia to całkiem niezłe autko. Nie nażekam na korozje, bo moj był garażowany i zewnętrzny stan jest b. dobry. Co do stanu technicznego to jak narazie wymieniałam tylko te części, które ulegają zużyciu (hamulce, amory, olej, wahacze).Autko dobrze trzyma się nawierzchni i jest całkiem zwrotne, pomimo braku wspomagania. Nie uważam zeby ford był g.. wort, to poczciwy samochód, kory...
~ozga.lukasz@wp.pl
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Generalnie kultura pracy silnika moze przeszkadzac nowemu nabywcy, chodzi troche jak Polonez. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia się, nie ma sie co wsluchiwac, tylko jezdzic. Silnik nie jest super elastyczny, ale trzeba mu to wybaczyc gdyz jest to stara konstrukcja. Autko sprawnie porusza sie tylko z dwojka pasazerow i niewielkim bagazem, 4-5 pasazerow to juz tylko przemieszczanie sie z punktu A do B. Ale i tak uwazam, ze warto w porownaniu...
~Buli
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Jeżdże fiestą mk3 60 km rok produkcji 93 . Poprzednio tez mialem fiestke z silniczkiem 1.0 który do tego co mam teraz sie nie umywa. Autko spisuje się dobrze mimo swego wieku . przez 3 lata wymienilem tlumik srodkowy oraz krzyżak kolumny kierowniczej a tak pozatym to maszyna gwiżdże. Jestem z niej bardzo zadowolony:)
~Marecki
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Jak na auto z przebiegiem około 200000km silnik jest trwały i bezawaryjny. W okresie mojej eksploatacji (przejechałem jakieś 40000km) nie było robione w nim nic, prócz okresowych wymian filtrów i oleju. Pali około 1 litr oleju na 10000km. Minusem dla silnika jest jego głośna praca. Elastyczność i dynamika pracy na średnim poziomie.
~Prince88
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Elastyczność tego silnika jest naprawdę przyzwoita. W mieście na każdym biegu spełnia swoje oczekiwania. Nie jesteś żadnym zawalidrogą mimo że nie jest stworzony do szaleństw. Nie daje 5 ze względu na kulturę pracy, czas i km robią swoje a i tak od nowości nie należały do najcichszych.
~Tomek
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Nie polecam. Silnik 1.1 po 140000 sie rozpadł. Teraz mam 1,3 jest lepiej ale chodzi jak traktor. Co jakiś czas trzeba jakieś głupie części wymieniać. Rdzewieją progi. Zawieszenie bardzo niepewne. da sie jeździć z silnikiem 1,3 ale sa lepsze auta za tą cenę
~AaLeX brzenk@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Silnik jest fantastyczny jak na konstrukcje z tamtego okresu, dynamiczny mało pali 6-7 litrow to tyle przeciez co maluch, jedyna jego wada to glosny poprzez lancuszek rozrzadu ale przynajmniej nie musimy sie martwic ze sie urwie. Ja jestem bardzo zachwycony.
~mayster
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
co tu duzo gadac 5-teczka z malym minusem za klekotnie zaraz po odpaleniu jak na dieslu (a jest to 1,3) oraz za mocno przecieztna alastycznosc.Wszystkie biegi trzeba mocno zylowac zeby auto sprawnie sie poruszalo
~KingKong
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Dzwięk pracy bardziej przypomina Diesla niż benzynę ale co poradzić. Silnik nie jest dynamiczny, nie lubi wysokich obrotów. Jeśli sie człowiek postara to można tym jechać 160 km/h ale powyzej 100 nie jest przyjemnie, za głośno.