Lista ocen Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW 1995-1999 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sledge
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Tutaj miłe zaskoczenie. Myślałem że niskie spalanie w leciwych dieslach to czcze gadanie, jednak sam przekonałem się o tym, że jest to prawda. Na trasie przy bardzo oszczędnej jeździe udało mi się zejść do 4,3 litra, ale to raczej zamulanie ruchu drogowego a nie jazda :) standardowo przy prędkościach 90-110 ok 4,7 litra, w mieście 5,3-5,7 litra. Zawdzięczam to małemu przebiegowi i dobremu stanowi silnika :)
~Alicja xxx
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jeżdżac samochodem wyłącznie w mieście (w pracy, na dostawie) spala on ok. 7l/100km. Wydaje mi się, że nie jest to zły wynik. W sumie nie mogę fiescie z tym silnikiem nic zarzucić. Wczesniej jezdziłam fiestą mk5 z silnikiem 1.3 60KM z benzyną i spalała w mieście ok. 8,5l, wiec przesiadając sie do tego auta odczułam pozytywną różnicę :)
~ruskm@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Bardzo jest to zalerzne od jazdy moj rekord byl zaraz po zakupie auta caly czasz po miescie i jezdzilem jak benzyna wiec wziol 7,23 rekord niskiego spalania 5 osob pelen bagaznik na trasie 4,9L ogulnie mozna na miescie spalac 5,5L tylko trzeba jezdzic "na taksowkarza"
~KomboPL
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Bardzo tanie auto. Podczas trochę ponad rok użytkowania samochodu nie musiałem dokładać do niego nic oprócz zepsutego z własnej winy wspomagania przez urwanie na krawężniku króćca do pompki wspomagania (120zł). Poza tym jedynie płyny i filtry.
~nixdorf
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Lipa chciałoby się powiedzieć ale wiem że nie jest to nowy samochód. Nie oszczędzam go w czasie jazdy i w sumie mało mam okazji jechać gdzieś dalej więc pali jak ciotka Teresa. Wyniki przedstawiłem jako średnie spalanie na krótkich trasach tj do ok 15-20km.
~Nikomu nieznany N.N
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
jak na samochód po tuningu spalanie nie złe miasto 7,5l trasa 5,0l cykl mieszany 5,5-6,0l/100km, ceny napraw i przeglądów nie znam wszystko robię sam a co do cen części to tak jak wszystkie zagraniczne ceny zbliżone do opla
~Mkom
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na Diesla to myśle że tak sobie. Minimalne spalanie na poziomie 4 l. ale to przy jeździe na trasie z pr 80 km/h - prawie że "bez gazu"
~maniek
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
jezeli jezdzi sie do 80km/h to pali 5l do 120km/h pali 5,5l przy ostrej jezdzie 6ll Drogi rozrzad 350zł ale to norma u diesli
~playas_ck
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
5,5- trasa, 7- miasto, nie wiem jak ceny napraw bo nic się nie psuje... pełny rozrząd niec. 300zł.
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW
8,6
~speedak@wp.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
nie robilem dokładnych pomiarów wydaje mi się, że przy szybkiej jeździe mogło by być lepiej